• Přestože Slavkov u Brna – Austerlitz patří mezi malá města, jeho jméno je proslavené po celém světě. Nedaleko odsud se totiž v roce 1805 odehrála Bitva tří císařů, která nadlouho změnila mapu Evropy. Ale není to pouze císař Napoleon Bonaparte a krvavá historie, která je s tímto místem spjata.

    V současnosti patří mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností v České republice. Dlouhodobě se také řadí mezi města s příznivým klimatem pro podnikatele i své obyvatele, kterých zde žije přes 6 500. Město je oceňované jako jedno nejzelenějších urbanistických lokalit.

Novinky

Střednědobý výhled rozpočtu Města Slavkov u Brna (2018 – 2022)

Zastupitelé schválili také Střednědobý výhled města rozpočtu města Slavkov u Brna (SVR). Součástí je i podrobný analytický pohled na hospodaření města od roku 2012. Je zpracován ve větší podrobnosti, než stanovuje zákon. Plné znění opět naleznete v následujícím odkazu:

Schválený rozpočet Města Slavkov u Brna 2018

Na prosincovém zasedání zastupitelstva byl schválen rozpočet města na rok 2018. Příjmy a výdaje jsou rozpočtovány v celkovém objemu na 145 mil. Kč. Rozpočet je vyrovnaný a je k dispozici na odkazech uvedených níže.

Volby ve Slavkově u Brna vyhrálo ANO 2011

Volby do Poslanecké sněmovny i ve Slavkově u Brna vyhrálo hnutí ANO 2011. Podporu získalo od 648 Slavkovanů – tedy téměř 20 procent z odevzdaných lístků.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }