• Slavkov u Brna a okolí dlouhodobě patří mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji. Podle agentury Datank patří město k nejstabilnějším a také nejatraktivnějším jihomoravským lokalitám pro podnikatele. Sekce Rozvoj je určená nejen firmám, ale také organizacím a občanům hledajících informace o dotacích, koncepčních materiálech jako jsou územní plány všech spravovaných obcí nebo záplavová mapa.

Novinky

Kotelna na Zlaté Hoře prochází modernizací

Plynová kotelna zásobující družstevní a městské byty na sídlišti Zlatá Hora teplem a teplou vodou od roku 1997 v současnosti prochází zásadní modernizací. Strojní vybavení kotelny po dvaceti letech provozu již vykazovalo známky opotřebení a vzrůstající četnost oprav zařízení.

Slovanská ulice je opravená. Opravuje se i v dalších ulicích

Slovanská ulice je kompletně opravená. Obyvatelé se dočkali nejen nového povrchu silnice, ale také chodníku a parkovacích stání. Změny jsou také pod povrchem – v části ulice je opravená kanalizace. Práce začaly v červnu tohoto roku.

Fasáda radnice získá svou původní tvář

Až na původní zdivo stavebníci v těchto dnech odstraňují omítku nejstaršího domu na Palackého náměstí, renesanční radnice. Město totiž získalo dotaci ze státního fondu na regeneraci památkových zón, aby mohlo opravit poničenou fasádu i vzácné kamenné prvky této památky.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; }