• 21.9.2017
  • 0:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz

Výstava portrétů od světoznámého fotografa Jadarana Šetlíka se vrací na Zámek Slavkov – Austerlitz! Od 21. září do 29. října si můžete díky unikátním fotografiím připomenout osudy známých Čechů i letců RAF.

Autor se narodil v Terstu, městu přímo na italsko slovinské hranici. V pěti letech se spolu s rodiči přestěhoval do Prahy. V roce 1965 se stal otec dopisovatelem ČTK v Itálii, tak se do této země na nějaký čas vrátil. Po návratu vystudoval obor fotografie na Střední průmyslové škole grafické v Praze. První fotografii, která byla zveřejněna v tisku, nafotil ve svých čtrnácti letech a nebyl to nikdo jiný, než-li Claudia Cardinale. Již během studia se řadil k nadějným fotografům, zejména v portrétní fotografii. Mimo portrétní práce je v jeho fotografickém rejstříku také zájem o fotoreportáže, fotografování architektury, zčásti i reklamní fotografie a známé jsou i jeho dokonalé snímky z oblasti módy. Mezi stovkami fotografických portrétů, které za léta své tvůrčí činnosti vytvořil patří na čestné místo fotoportréty osobností jako: Raquel Welch, Anthony Quinn, Gina Lollobrigida a mnoha dalších včetně českých i slovenských osobností. Dlouhodobě se zajímá o vše, co může vytěžit z objektu svého fotografického zájmu, totiž ženy v mnoha situacích a náladách. Jak doma, tak i v zahraničí jsou známy jeho dokonalé obrázky z tisku, výstav nebo vystavovaných fotografií. Mimo svou hlavní činnost byl propagátorem první digitální fotobanky na Internetu, či mezinárodní Diabanky. Pokud není v cizině, žije a pracuje v Praze.

KDY: Od 21.9.2017 do 29.10.2017 dle otevírací doby zámku

KDE: Zámek Slavkov-Austerlitz, místnost v přízemí Šetlík

VSTUPNÉ: info na pokladně zámku

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }