• 8.11.2017
  • 19:00
  • Kino Jas

Vydejte se na cesty společně s kinem Jas

Velké plátno slavkovského kina přímo nabádá k tomu, abychom jej využili i k promítání velkých a krásných fotografii. A shodou okolností se nám nedávno naskytla příležitost spolupráce se známou cestovní kanceláří Kudrna, a proto Vám můžeme s radostí oznámit, že ve středu 8.11.2017 v 19h k nám přijede cestovatel Robert „Bazi“ Bazika, který má pro nás všechny přichystanou prezentaci o cestě Moldavskem a Moldavií aneb toulkami Besarábií.
Moldávie nebo Moldavsko? Kde vlastně leží a existuje vůbec? Evropa nebo Asie? Most nebo propast mezi Západem a Východem? Nejrychleji se rozvíjející oblast nebo zapadákov světa? Skanzen komunismu nebo úsvit lepších časů? Živorodé podhoubí multi-etnického kvasu nebo časovaná bomba nesmiřitelných stran? Kam kráčí a kdo o něj vlastně má zájem?
Spousta otázek a nelehkých odpovědí dělá z tohoto ne příliš známého, ale o to více zajímavého koutu Evropy unikátní kolbiště hraničního pásu mezi Západní a Východní civilizací, kde na pradávném historickém odkazu géto-dáckých sídlišť, skalních klášterů a strážních pevností píše směsice mnoha národností své současné dějiny, aby urazila co největší kus cesty v honbě za prosperitou.

Robert Bazi Bazika – Živí se prací ve strojní konstrukci. Ve volných chvílích vychovává své dva syny, a pokud to jde cestuje, filmuje a vyrábí cestopisné dokumenty. Rád leze po horách, v lezečkách sice už moc ne, ale via ferraty ty zřejmě zůstanou jeho celoživotní potěchou. Kromě toho vede loutkové divadlo a rekreačně si zajezdí na kole či pinkne volejbal.

Na přednášku zve kolektiv slavkovského kina Jas

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }