• 29.9.2019
  • 15:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz, nádvoří
Zámek Slavkov opět slaví Den seniorů!
Poslední zářijový víkend (28. – 29. 9.) se tak můžete těšit na koncert Karla Gotta revival Morava, divadelní představení Námluvy i zdravotnickou akci. Vstupné do hlavní prohlídkové trasy zámku bude po celý víkend pro seniory za pouhých 50 korun.

 

Program oslav Dne seniorů:
Sobota 28. 9., 18.00
Divadelní představení Námluvy, Anton Pavlovič Čechov
Vstupní hala zámku (vstup zdarma)
Divadelní spolek Slavkov u Brna
Neděle 29. 9.
13.00 – 16.00
Střevo Tour, preventivní zdravotnická akce
Nádvoří zámku (vstup zdarma)
15.00 – 16.00
Karel Gott revival Morava
Nádvoří zámku (vstup zdarma)

 

Po celý víkend seniorská sleva do hlavní prohlídkové trasy zámku Historické sály: 50 Kč (sleva 30 korun).

 

Střevo Tour
Osvětový projekt Střevo Tour byl zahájen v únoru 2010 a okamžitě vzbudil u veřejnosti velký zájem. Jen při první zastávce v Praze prošlo obří nafukovací maketou tlustého střeva kolem tří tisíc zájemců.
Modelem o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunelem a návštěvníci si mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku.
Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny a lidem jsou poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.

 

Karel Gott Revival Morava
Projekt Karel Gott revival Morava vznikl spojením Josef Boudy a Radka Vernera jako pocta mimořádné hudební osobnosti, která reprezentuje dříve československou, v současnosti českou vlajku a je možné ji postavit na úroveň zahraničních ikon populární hudby jako je Elvis Presley, Tom Jones nebo Frank Sinatra. Jedná se samozřejmě o Karla Gotta. „Nevěřím v to, že jde upřímně a s úspěchem předávat publiku něco z projevu interpreta, jehož jméno je dnes vlastně exkluzivní značkou a zárukou něčeho mimořádného, bez toho, abyste ho neměl obrovsky rád. Publikum velmi snadno a rychle rozpozná, kdy se pro hudební projekt rozhodnete z nějakého kalkulu. Konkrétně Karel Gott není otázkou nějaké schopnosti karikovat nebo náhodné, někdy domnělé hlasové podobnosti. Karel Gott je otázkou životního postoje a stylu a především lásky k lidem, lásky k publiku,“ říká Josef Bouda.

 

A. P. Čechov, Námluvy
Komedie o malichernosti a lakotě. Když se sejdou lakotní a malicherní ruští statkáři, snadno se stane, že se místo žádosti o ruku milované dcery jednoho z nich strhne nemilosrdná hádka o sporná pole a o kvalitu loveckého psa. Když takový námět zpracuje ruský mistr Anton Pavlovič Čechov, vznikne nádherná jednoaktovka.

 

KDY: sobota 28.9. a neděle 29.9. 2019
KDE: nádvoří zámku za pěkného počasí (při nepřízni počasí SC Bonaparte)
VSTUPNÉ: zdarma/dobrovolné
.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }