• 8.8.2019
  • 19:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz, sala terrena

Divadlo Bolka Polívky a Zámek Slavkov – Austerlitz Vás srdečně zvou na výstavu fotografií Jiřího Salika Slámy – Tváře divadla, která se uskuteční v rámci Letní scény Divadla Bolka Polívky ve Slavkově u Brna od 6. do 8. srpna v prostorách zámecké vstupní haly Sala terrena.
————————————-

Fotografie Jiřího Salika Sláma jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Výstava Tváře divadla, která mimo jiné představí i snímky Bolka a Vladimíra Polívkových, Chantal Poullain, Josefa Poláška, Arnošta Goldflama, Jany Strykové, Milana Kňažka, Jitky Ježkové a Evy Novotné, ukáže to nejlepší z jeho divadelních fotografií. Ve Slavkově na zámku je instalována v prostoru Sala terrena.

„Divadlo fotím přes osm let a přineslo mi řadu nečekaných setkání, přátelství a mnoho zajímavých fotek. Když mi bylo pět, vzala mě sem máma poprvé a od té doby se stále vracím,” vzpomíná Jiří Salik Sláma na to, jak se k focení divadla dostal.

————————————-
Jiří Salik Sláma začínal jako fotoreportér pro noviny Romano hangos a v roce 2007 zakotvil v Brněnském deníku Rovnost. Poté pokračoval v týdeníku Sedmička a dále v brněnské redakci MF DNES. V současnosti se živí jako fotograf na volné noze. Svým objektivem se snaží zachycovat hlavně vypjaté situace plné emocí a hlubokých prožitků. Fotografii bere jako poselství a možnost předávat okamžiky a příběhy ostatním lidem. Za svou práci získal v roce 2012 čestné uznání Czech Press Photo a v roce 2016 se v téže soutěži stal vítězem v kategorii Lidé, o kterých se mluví za sérii Kandidát Horáček. „Fotografování pro mě není jen koníček nebo práce. Je to můj život,“ dodává Jiří Salik Sláma.

http://salik.cz/
————————————-

Ještě než odstartuje nová sezona na jevišti Divadla Bolka Polívky, mají diváci možnost užít si oblíbené inscenace z jeho repertoáru na Letní scéně ve Slavkově u Brna. Od 6. do 8. srpna se na zámeckém nádvoří uskuteční pro letošní rok poslední tři představení pod širým nebem.

PROGRAM LETNÍ SCÉNY NA NÁDVOŘÍ ZÁMKU SLAVKOV– AUSTERLITZ (6. 8. – 8. 8.)

6. 8. a 7. 8. ve 20.00: DNA / Letní scéna DBP ve Slavkově u Brna

8. 8. ve 20.00: Šest tanečních hodin / Letní scéna DBP ve Slavkově u Brna
————————————-
https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }