• 21.9.2019
 • 17:00
 • Zámek Slavkov - Austerlitz, nádvoří
Zveme Vás na koncert Dechového orchestru z Němčice nad Hanou, který vystoupí na nádvoří zámku ve Slavkově u Brna v sobotu 21. září od 17 hodin. Tento soubor působí na Základní umělecké škole již od r. 1984 a za svou dobu působení získal několik významných ocenění. V současné době má orchestr na 60 členů a má kompletní nástrojové obsazení patřící do výbavy moderního dechového orchestru.

 

Dechový orchestr ZUŠ Němčice nad Hanou působí již od roku 1984 na Základní umělecké škole v Němčicích nad Hanou. Od svého založení orchestr často vystupoval na akcích v blízkém i vzdáleném okolí a dále se rozrůstal. Po roce 1989 se orchestr dostal také na svá první zahraniční vystoupení – do Německa, Itálie, Chorvatska a Švédska. K zásadní změně došlo v říjnu 2002, kdy došlo ke změně dirigenta a orchestr se rozrostl svým nástrojovým obsazením až do dnešní podoby. V současné době má orchestr na 60 členů s kompletním nástrojovým obsazením, které můžeme vidět u moderních dechových orchestrů. Hráči pochází z řad žáků a absolventů ZUŠ Němčice nad Hanou. Dirigentem orchestru je pan Jindřich Novák.

Základem repertoáru jsou koncertní skladby českých i zahraničních autorů, transkripce populárních melodií různých žánrů, filmová hudba a také původní moderní symfonická dechová hudba. Orchestr se stal nedílnou součástí kulturního dění ve svém regionu. Vystupuje také na významných hudebních festivalech a soutěžích dechových orchestrů v České republice a v zahraničí. Významných úspěchů dosáhl orchestr v roce 2007 na Mezinárodní soutěži dechových orchestrů v Praze s umístěním ve zlatém pásmu, v roce 2008 1. místem a titulem absolutního vítěze mezinárodní soutěže v polském Leszně. V roce 2009 získal ocenění ve zlatém pásmu na Mezinárodní soutěži velkých dechových orchestrů v Ostravě. Stejného ocenění dosáhl i v roce 2011 v polském Rybniku. Dirigent orchestru Jindřich Novák byl oceněn cenou pro dirigenta na soutěžích v Praze 2007 a v Leszně 2008. Na festivalu ve španělském Malgrat del Mar v roce 2014 získal orchestr 3. místo a umístění ve zlatém pásmu. Mimo soutěžní vystoupení koncertně orchestr vystupoval i v dalších evropských zemích – Francii, Německu, Litvě, Srbsku, Chorvatsku a Norsku. Na svých vystoupeních spolupracuje s mažoretkovými i tanečními skupinami (Pražské mažoretky, žáci Tanečního oboru ZUŠ, a další).

Program koncertu:

 1. Star Wars                              John Williams, / Stephen Bulla
 2. Forest Gump                          Alan Silvestri, / Henk Ummels
 3. Směs českých seriálů              arr. Jadislav Maňásek
 4. Back to the Future                  Alan Silvestri, / Jun Briat
 5. Gabriel s oboe                        Ennio Morricone
 6. Sleeping sun                          Tuomas Holopainen, / L. Maňásek
 7. Second Waltz                         Dmitrij Šostakovič / André Waignein
 8. Je suis Malade                        Alice Dona / Josef Ferda
 9. Jen pro ten dnešní den            S. F. Nováček / Jar. Šíp
 10. Má první láska                        Michael Hazlewood / L. Maňásek
KDY: 21. 9. 2017 od 17:00
KDE: Zámek Slavkov – Austerlitz, nádvoří zámku
VSTUPNÉ: zdarma
.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }