• 27.10.2018
  • 17:00
  • SC Bonaparte
Dechový orchestr ZUŠ Němčice nad Hanou, z.s. vystoupí v sobotu 27.10. v SC Bonaparte.

 

Dechový orchestr v Němčicích nad Hanou působí na Základní umělecké škole od r.1984. Od té doby se orchestr postupně rozvíjel a rozrůstal se o stále nové nástrojové sekce. V současné době má orchestr na 60 členů a má kompletní nástrojové obsazení patřící do výbavy moderního dechového orchestru. Hráči pochází z řad žáků hudebního oboru, studentů středních a vysokých škol, učitelů a absolventů školy. Základem repertoáru jsou koncertní skladby našich i zahraničních autorů, transkripce populárních melodií různých žánrů a také původní moderní symfonická dechová hudba.
Soubor se stal nedílnou součástí kulturního dění ve svém regionu. Vystupuje také na významných hudebních festivalech a soutěžích dechových orchestrů v České republice a v zahraničí. V minulosti to byla mimo přehlídky také Mezinárodní soutěž v polském Jastrzebie-Zdroju, kde získal 3.místo. V roce 2007 se zúčastnil Mezinárodní soutěže dechových orchestrů v Praze s umístěním ve zlatém pásmu ve střední třídě. V roce 2008 získal orchestr 1. místo a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži v polském Leszně. Dirigent orchestru získal na soutěžích v Praze a Leszně i cenu poroty pro nejlepšího dirigenta. V roce 2009 se mimo domácích festivalů účastnil Mezinárodní soutěže velkých dech. orchestrů Ostrava 2009, kde získal ocenění ve zlatém pásmu, stejně jako v r. 2011 na mezinárodní soutěži dechových orchestrů v polském Rybniku. Na mezinárodní soutěži Ostrava 2011 skončil s umístěním ve stříbrném pásmu. Na festivalu ve španělském Malgrat del Mar v roce 2014 získal orchestr 3. místo a umístění ve zlatém pásmu. Mimo soutěžní vystoupení navštívil orchestr Francii, Německo, Litvu, Srbsko a v roce 2016 také Norsko. V letošním roce vystoupil orchestr v německém Twinwillershagenu. Na svých vystoupeních od r.2003 úspěšně spolupracuje se skupinou Pražské mažoretky.
Dirigentem orchestru je Jindřich Novák.

 

KDY: 27.10. 2018 v 17:00 (koncert bude trvat přibližně hodinu)
KDE: Společenské centrum Bonaparte
VSTUPNÉ: zdarma

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }