• 9.11.2019
  • 17:00
  • město Slavkov u Brna

Srdečně zveme malé i velké na letošní Lampionový průvod, který proběhne v sobotu 9. listopadu. Sraz bude v 17 hodin za kostelem ve Slavkově. Odtud průvod vyrazí, projde městem za doprovodu dechové kapely a skončí na náměstí, kde bude hořet oheň, vonět svařák a děti dostanou špekáčky. Samozřejmě bude také vyhlášena soutěž o nejoriginálnější vlastnoručně vyrobený lampion.

Soutěž o nejoriginálnější vlastnoručně vyrobený lampion

Jak je již zvykem i letos proběhne v rámci Lampionového průvodu soutěž o nejoriginálnější vlastnoručně vyrobený lampion. Soutěžit se bude v kategoriích:

  • Děti předškolní
  • Děti první stupeň
  • Děti druhý stupeň
  • Dospělí
  • Rodinné týmy

Lampiony budou hodnoceny odbornou komisí slavkovských výtvarnic a umělkyň. Po skončení průvodu budou na náměstí vyhlášeny vždy tři první lampiony v každé kategorii.

Prosíme všechny zájemce o účast v soutěži, aby se dostavili na sraz o něco dříve a mohli tak předvést svůj lampion hodnotící komisi.

Lampionový průvod je akce pořádaná jak pro děti, tak pro dětské vzpomínky jejich rodičů. Na rozdíl od těchto vzpomínek však nemá tento průvod žádný politický podtext. Průvod je zahájen i zakončen na Palackého náměstí, kde je možné se ohřát svařákem či čajem a poslechnout si živou hudbu.

Sraz účastníků bude u Pomníku obětem světových válek. Za doprovodu dechové hudby se pak prochází ulicí Malinovského, Tyršova, Lidická, Boženy Němcové a končí u radnice.Přestože masu lidí provází městská policie, žádáme řidiče o trpělivost a opatrnost. V souvislosti s touto akcí bude také uzavřeno Palackého náměstí v úseku od ulice Brněnská po Husovu od 16.00 do 22.00. Děkujeme za pochopení.

Akci organizuje Austerlitz Adventure ve spolupráci s Městem Slavkov u Brna.

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }