• 12.8.2019
  • 20:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz, nádvoří

NABUCCO – Monumentální opera pod širým nebem!

Legendární opera Giuseppe Verdiho s nezapomenutelným “sborem Židů”, Nabucco, zpátky v Čechách!

Jedinečnost celého zážitku umocní i nádherné kulisy a kostýmy, jež pod širým nebem obléknou špičkoví operní umělci z Itálie, Ruska, Německa, Izraele, České republiky a Bulharska. Sbor spolu s orchestrem tvoří 100 učinkujících. Operu v klasickém nastudování, uvádějící v italském jazyce s titulky, připravuje exkluzivně pro tento večer přední dirigent Miloš Formáček.

V Nabucco zhudebnil Verdi biblický námět ze starého zákona: Babyloňané pod vedením krále Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnou do Jeruzaléma, zničí Šalamounův chrám a židovský národ odvedou do zajetí. Bůh Židů Jehova však potrestá krále tím, že na něj sešle kletbu šílenství. Nabucco, který musel čelit i intrikám své domnělé dcery Abigail konečně rozpozná svou vinu, uzná sílu a velikost Boha Jehovy a vrátí Židům svobodu. Síla tohoto díla spočívá zejména v působivých masových scénách a sborových výstupech.

“Sbor Židů” je dodnes populární a v době vzniku opery se stal vyjádřením touhy italského národa po nezávislosti.

Sólisté opery NABUCCO:
Abigaile – Valerie Vaygant
Nabucco – Richard Haan
Zacharias – František Zahradníček
Ismael – Nikolaj Višňakov
Velekněz (Il Gran Sacerdotte) – Sergej Nikitin
Abdallo – Tomáš Christian Brázda
Anna – Michaela Katráková
dirigent a dramaturgie – Miloš Formáček

Více na: https://operanabucco.cz

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }