• 12.8.2017
  • 10:00
  • zámecký park a nádvoří zámku

Pořádáním této akce, pořadatelé navazují na tradici letních slavkovských her z období první republiky, kterými si obyvatelé připomínali události z roku 1805 a Napoleonův pobyt na zdejším zámku. Město Slavkov u Brna, Zámek Slavkov-Austerlitz, Projekt Napoleonská Morava a spolek  Acaballado® z.s. společně rozvíjejí tradici, která patří k nejvýznamnějším nejen v regionu  ale i v celé republice a pro kterou se vžil název „Napoleonské hry“.

 

Program není sevřen konkrétním dramaturgickým příběhem. Jedná se o volnou akci, zaměřenou na provedení ukázek vojenského výcviku a přispění k příjemnému prožití dne jak ze strany účastníků, tak i návštěvníků města Slavkov. Každý ročník nově připomínáme některou z historických postav, spjatých s Napoleonskými válkami. Letošní ročník je věnovaný synovi císaře Napoleona, králi římskému Napoleonovi II. kterému se vžilo označení Orlík.

Dobové tábory z období napoleonských vyrostou, v zámeckém parku budou pak téměř celý den probíhat ukázky výcviku jednotlivých druhů zbraní, přehlídky uniforem a praporů. Vyvrcholením  vojenské části Napoleonských dnů pak bude bitevní střet v zámeckém parku, připomínající letošní 205 výročí bitvy u Borodina.

Slavkovské Napoleonské dny jsou rovněž spjaty s prezentací  a ochutnávkou vín, která v jejich průběhu rovněž proběhne a tradičním jarmarkem.

Večer zakončen ojedinělou večerní empírovou slavnostní připomínající život tehdejší aristokracie. Celý večer bude zakončen komorním ohňostrojem mistra ohně, pana Ivana Martínka.

Vstupné je 80 Kč dospělý, děti do 130 cm mají vstup zdarma. Rodinné vstupné je 200 Kč. Samostatně je vstupné na večerní Empírovou slavnost kdy je cena 150 Kč na osobu a 300 rodinné. Na večer je vstup omezen na 300 návštěvníků.

 

program:

 

10.00               Slavnostní nástup všech vojsk

11.00               Živý obraz – představení římského krále Napoleona II.

12.00               Hromadná sabrage (otevření láhve sektu šavlí) jezdci na koních

13:00               Živý obraz – dobový piknik empírové aristokracie

14.00               Živý obraz odjezd poselstva císařovny s obrazem Orlíka do Ruska

15:00               Ukázky výcviku

16:00               Bitevní ukázka .. “tam někde  u Borodina 1812”

19:30               Empírová slavnost krále římského

21:45               Komorní ohňostroj Ugarte

 

Účastníci:

Předpokládá se účast 200 osob v dobových uniformách a kostýmech z období napoleonských válek, reprezentující armády Francie, Polska, Rakouska a Ruska a jejich zázemí.

 

Pořadatel:

Acaballado, z.s. ve spolupráci se zámkem Slavkov-Austerlitz

kontakt:

Ivan Vystrčil 777700888 – hlavní organizátor

Šárka Fialová 774 056 415 – produkce

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }