• 15.9.2017
  • 19:30

Reprezentativní folklorní soubor Ondráš po loňském úspěšném vystoupení opět předvede své umění na nádvoří zámku Slavkov – Austerlitz. 15. září zde sehraje svoji novinku Náš svět. Program navíc pomůže i samotnému zámku. Výtěžek z koncertu totiž poputuje na plánovou sbírku určenou na opravu barokních soch v zámeckém parku.

Online předprodej vstupenek zde

„Soubor cenný barokních soch je dlouhodobě na seznamu ohrožených kulturních památek. Proto jsme letos začali podnikat kroky k tomu, abychom je mohli v příštích letech začít renovovat. Přestože počítáme se zapojením státních a dalších financí, bude nutná i naše spoluúčast. Proto chceme nabídnout i občanům a návštěvníkům našeho města možnost zapojit se do této unikátní obnovy. Benefiční koncert tak významného tělesa je pro nás samozřejmě vhodnou příležitostí jak sbírku odstartovat,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Podívejte se na živý vstup ve Studiu 6 zde (30. 8. 2017)

Reportáž v Událostech z regionů (30. 8. 2017)

Vstupné na koncert bude činit 100 korun, 90 procent z této částky bude připsáno na budoucí transparentní účet. Sbírka na opravu barokních soch pak potrvá minimálně jeden rok.

Netradiční ztvárnění pořadu profesionální části souboru propojuje krásu moravského folkloru s ladností současného scénického tance. Na své si přijdou nejen milovníci lidové kultury.
V tomto jedinečném představení je vedle sebe postaven lidový a moderní styl nejen v tanci a hudbě, ale třeba i kostýmech, čímž vzniká ucelený zážitek. Lidové tance a písně v programu vychází z národopisných regionů Moravy. Na jevišti se využívá i atypicky upravená scéna, která divákovi nabízí jiné prostorové vnímání pohybu.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }