• 1.12.2017
  • 20:00

Slavkov zažije exkluzivní premiéru Abrhámova filmu Austerlitz advent

Podívejte se na teaser k filmu!

Páteční program vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova přináší také exkluzivní premiéru krátkometrážního filmu Austerlitz Advent. Příběh se odehrává na statku nedaleko Brna, kdy za jeho branami zuří krvavé boje nejpočetnějších evropských armád. Obyvatelé statku se tak ocitají v nepřehledné situaci, kdy usedlosti vládne každou chvíli někdo jiný…

Nacházíme zde hrdinu Kajetána, obyvatele tehdejšího venkova a svědomitého správce majetku brněnského feudála, který před vojenskou hrozbou uprchl do bezpečí Krakova a zanechal svému poddanému usedlost a grunt na starost.

Poklidný advent nekonfliktního Kajetána a jeho mladičké ženy, přehluší dunění blížících se děl a oba se přes noc stanou nedobrovolnými ubytovateli průchozích vojsk, kdy si dveře během jediného dne otevřou příslušníci tří armád a kultur.  Kajetán se snaží uchránit vlastní život i život své manželky a čeledi před příchozími vojsky a překonat strach z návratu svého pána, kterému musí složit účet za neuhlídaný majetek.

Ve stručném pohledu do našich i světových dějin se hlavních rolí se ujali herci Radek Holub, Jiří Lábus, Petra Šimberová, Karel Dobrý a Michael Richter. Významnou zásluhu na vzniku filmu má účast a podpora spolků vojenské historie, které se pravidelně účastní rekonstrukcí slavkovské bitvy.

Film o stopáži 29 minut je debutem režiséra Josefa Abrháma ml. Natáčel se v roce 2016 ve slavkovském regionu – zejména v obci Těšany, dále v Krumvíři, Pozořicích,  Uhřicích, Karlínu a Obříství u Neratovic.

Premiéra se uskuteční za účasti tvůrců filmu i uniformovaných účastníků v pátek 1. prosince ve 20:00 na nádvoří Zámku Slavkov – Austerliz.

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }