• 1.9.2017
  • 23:18
  • Zámek Slavkov - Austerlitz

Tušíte, co všechno musí umět a znát restaurátor, aby z odřené skříňky vykouzlil skvost v hodnotě desítek tisíc? Aby kusu nezajímavého nábytku znovu vdechl duši, nový život? Zajímá vás, co dokáže odhalit obyčejná UV lampa, a jak se dá zjistit, jakou barvu měl ten který kus mobiliáře před sto lety?
Příjemné zpestření jedné z prohlídkových tras slavkovského zámku čeká na návštěvníky Zámku Slavkov – Austerlitz při již 6. ročníku unikátní akce Slavkovské restaurování. Letos se uskuteční v měsíci září (od 1.- do 30. září)

Studenti Vyšší odborné školy restaurátorské z Brna pod dohledem zkušených restaurátorů a pedagogů budou přímo před návštěvníky restaurovat vybrané předměty ze sbírkového fondu Zámku Slavkov – Austerlitz. V prostorách, kde se bude restaurovat, bude instalována i výstava dokumentace dosud realizovaných prací. Ukázky restaurátorských zásahů, použitých materiálů a rozbory těchto materiálů jsou představeny veřejnosti přímo v prohlídkové trase.

Vstup na akci je zdarma.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }