• 31.10.2019
  • 18:00
  • Společenské centrum Bonaparte

Zažij dobrodružství na plátně kina ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově u Brna! 

 

Každý rok od října do prosince přináší Snow Film Fest do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.
Letos se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, surfování, lyžování a dalších zimních radovánkách 31. října v 18 hodin.

 

Letos Vám nabízíme šest snímků:
Surfer Dan – USA / surfování
Queen Maud Land – USA / lezení
Onekotan – Rakousko / lyžování
Ice and Palms – Německo / lyžování
Střípky ze života horolezce – Česká republika / lezení
Můj svět – Česká republika / extrémní sporty

SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.

Vstupné: 70 ,- Kč, platba na místě před začátkem festivalu

Podrobnosti o festivalu na následujících odkazech:
https://snowfilmfest.cz/
https://www.facebook.com/kinoslavkov/

 

Surfer Dan
Země USA 2018
Délka 8 minut
Režie Tim Kemple
Jazyk anglický, české titulky
Dan pro své surfování nepotřebuje oceán, písek ani slunce. Pro surfování najde vše potřebné v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy. Pro většinu se to zdá jako ta nejméně atraktivní destinace k surfování, ale pro Dana je to vše o tom, jak to vnímáte. V době nekonečných příležitostí k cestování, někdy zapomínáme, že náš vlastní dvorek skrývá svou vlastní vznešenost. Stačí přijít na to, jak ji najít..

 

Queen Maud Land
Země USA 2018
Délka 28 minut
Režie Cedar Wright, Taylor Keating
Jazyk anglický, české titulky
Země královny Maud, skalnatá část Antarktidy, úchvatně krásné, ale také chladné, nepřátelské a vzdálené oblasti světa která je i přes to nebo právě proto vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Skupina elitních horolezců ve složení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff se vydávají zdolat monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné zmrzlé pustiny. Lezení za polárním kruhem přináší mrazení v kostech, chlad, ale především nové zážitky a výzvy i pro zkušenou skupinu lezců. Ve finále však také vědomí nezapomenutelného času na konci světa.

 

Onekotan
Země Rakousko, 2015
Délka 52 minut
Režie Simon Thussbas
Jazyk anglický, české titulky
V Tichém oceánu je ostrov. Na tom ostrově je jezero a uprostřed něj ční k nebi vrchol. Ostrov se jmenuje Onekotan a vrchol jméno nemá. Jedná se o zbytky rozpadlé sopky. Onekotan je jedno z nejizolovanějších míst na zemi, počasí je zde nepředvídatelné a podmínky jsou absolutně nevhodné k trvalému obývání. Kdo ví, proč Matthiase Haunholdera pohání touha sjet vrchol této sopky na lyžích. Vydává se tedy se skupinou dobrodruhů za tímto cílem a statečně čelí nástrahám nevlídného a nedostupného ostrova. Jenže co člověk potřebuje ještě víc, než splnit si sen? Vrátit se domů?

 

Ice and Palms
Země Německo, 2018
Délka 32 minut
Režie Phillipe Becker/ El Flamingo
Jazyk anglický, české titulky
Dva přátelé zcestovali svět za mnoha horskými dobrodružstvími a během lyžování ve vzdálených oblastech se v jejich myslích zrodil nápad. Lyžařská expedice, která začíná přímo na prhu jejich domu. Pět týdnů, 1800 km, 35 000 metrů verticálně a sen se stane skutečností! Jochen Mesle a Max Kroneck se chystají na svou doposud největší a nejpozoruhodnější lyžařskou výpravu. Mise zní: na kole napříč alpy a sjet ty nejvíce ikonické horské svahy jaké po cestě uvidí. Motor není povolen.

 

Střípky ze života horolezce
Země Česká republika, 2018
Délka 27 minut
Režie Libor Dušek/ Alternative.NOW
Jazyk český
O filmuMíra Šmíd fenomenální dobrodruh, přáteli přezdívaný Lanč. Samorost pocházející z Police nad Metují je nejen v Českém okruhu horolezců známý především pro své sólové výstupy a založení MFOF v Teplicích nad Metují. Ochutnejte kapku ze života a díla lezce na písku, horolezce v evropských horách i světových velehorách. Renesanční fotograf, filmař, spisovatel, organizátor a vizionář. To byl Míra Šmíd, velký, byť někdy rozporuplný člověk. V roce 1993 za dosud nevyjasněných okolností zřítil během sólového výstupu cesty Lost Arrow v pouhých 41 letech.

 

Můj Svět
Země Česká republika
Délka 14 minut
Režie Filip Louma, Debora Vaňková/ 4Freedom film
Jazyk český
Nahlédněte do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho. Svět, celek přírody, věcí, míst a událostí, které jsou nám přístupné skrze smysly, zkušenosti, rozum a emoce. Náš jeden svět má více jak sedm a půl miliardy různých světů a pohledů na něj. Vencův svět je jeden z nich. Láska k rodině, sport, muzika, extrémní výzvy, úcta k přírodě, požitkářství, zážitkářství a mnoho dalšího. A možná, že zrovna jeho svět, může inspirovat i ten váš.
.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }