• 30.11.2018
  • 19:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz

Zámek Slavkov – Austerlitz v pátek 30. listopadu od 19.00 ožije netradiční podívanou. Noční komnaty a sály budou opět zpřístupněny na speciální prohlídku, při které budou návštěvníci vtaženi do života obyvatel zámku v roce 1805 a také vojáků a panovníků, kteří na zámku v předvečer bitvy nocovali.

Speciální noční prohlídky zámku navazují na program, který se od sedmi hodin večer uskuteční na nádvoří zámku. Potemnělé nádvoří osvítí louče vojáků, kteří spolu se Slavkovany přivítají ruského cara Alexandra I. a rakouského císaře Františka I.

Vítání bude spojeno i s krátkou lidovou veselicí, při které již si návštěvníci můžou na nádvoří zatancovat i se samotnými vladaři.

Spolu s programem na nádvoří budou otevřeny i brány do zámku. Návštěvníci můžou vejít do severní části památky, kde můžou volně procházet pokoji. V pěti saloncích pak můžou pozorovat živé obrazy.

Vrcholem prohlídky bude empírový bál za přítomnosti obou veličenstev, který se uskuteční v Historickém sále.

KDY: pátek 30. 11. 2018 od 19:00 do 22:00
KDE: Zámek Slavkov – Austerlitz

VSTUPNÉ: 50 Kč dospělý, dítě do 3 let zdarma, bez předchozí rezervace

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }