• 28.12.2017
  • 0:00
  • do 30. 12. v čase 14:00 - 17:00 Pastorační centrum

A je to tady. Doba adventní již téměř klepe na dveře, aby nás během čtyř adventních týdnů připravila na nejkrásnější svátky v roce. Už jsme uvykli tomu, že se Vánoce komerčně avizují již na podzim. Podobně se v Adventu konají výstavy betlémů, aby pak paradoxně skončily před Vánocemi, kdy by měly spíš začínat, neboť poselství, které betlémy zobrazují je příběhem právě vánočního času.

Římskokatolická farnost ve vánoční svátky již léta otevírá kostel a lidé si už zvykli zastavit se tam na odpolední vycházce a podívat se na starobylý betlém tonoucí v tajemné záři světel.

Pro letošní vánoční čas přijměte pozvání na Vánoční výstavu betlémů uspořádanou „netradičně“ uprostřed vánočních svátků, tedy v době, kdy už budete přejedení vánočního cukroví i televizních programů a zatoužíte ještě před silvestrovským veselím po troše změny.

Výstava bude otevřena ve dnech 28., 29. a 30. prosince 2017 od 14 do 17 hodin v sále pastoračního centra farnosti. V prostoru, který mnozí znáte z divadelních představení nebo programů Divadelních kaváren, vás čeká množství betlémů z různých materiálů a velikostí. Budete moci shlédnout betlémy z papíru, šustí, keramiky, skla nebo i z paličkované krajky.

Přijďte obdivovat křehkou krásu, zobrazující zrození křehkého Děťátka, které vykoupilo svět.

Srdečně zvou pořadatelé

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }