• 31.5.2018
  • 16:00
  • Zámek Slavkov - Austerlitz

Basketbalistka Edita Šujanová, světový kardiolog Miloš Táborský, cyklista Pavel Boudný nebo historik Jiří Pernes. Všechna tato slavná jména mají společného jmenovatele: jsou spjatá se Slavkovem u Brna. Portréty nejen těchto významných osobností budou vystaveny od čtvrtka 31. května v přízemních výstavních prostorách Zámku Slavkov – Austerlitz. Doplní tak galerii tváří, které za svou dlouholetou fotografickou práci shromáždil významný fotograf Otto Ballon Mierny.

„Sérii fotografií s názvem Osobnosti již několik let vystavuji v různých moravských galeriích. Vždy se však jedná o jedinečný mix, protože se snažím soubor vybírat tak, aby co nejvíce charakterizoval daný region a návštěvníci v tvářích poznali významné rodáky. Když jsem však začal vybírat portréty pro slavkovskou výstavu, zjistil jsem, že před mým objektivem stálo jen velmi málo osobností ze Slavkovska, proto jsem se rozhodl pořídit aktuální snímky významných rodáků nebo lidí spjatých s tímto městem,“ prozradil Otto Ballon Mierny.

Projekt OSOBNOSTI se zabývá fotodokumentací, archivací a vystavováním portrétních fotografií významných osobností z řad umělců, vědců, politiků, sportovců, spisovatelů, hudebníků, dramatiků, válečných veteránů, aj. z obcí, měst a regionů České republiky popřípadě zahraničních osobností, kteří naši republiku navštívili a po nějakou dobu zde pracovali či jinak působili. Mezi vystavenými portréty jsou nové tváře jako například Soňa Červená, Vladimír Buryan, Iva Bittová, Pavel Kohout, Jitka Frantová, Antonín Malach, Inez Tuschnerová, Ivan Ruller, Ladislav Pilka, Nicholas Winton, Zdeněk Mácal a jiní. Součástí vernisáže je pozvání nejen hostů, ale především některých z osobností, kteří jsou na vystavovaných fotografiích. Ti budou jistě významným obohacením vernisáže výstavy.

Výstava bude přístupná denně dle otevírací doby. Potrvá do 14. června 2018. Vstupné je 60 korun dospělí, 50 korun senioři, 40 děti děti, studenti a ZTP.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }