• 23.3.2017
  • 9:01
  • Zámek Slavkov - Austerlitz

Zámek Slavkov – Austerlitz zve na výstavu Rada Vacátko zasahuje aneb Hříšní lidé města pražského, která bude k vidění od 23. března do 18. května.
Výstavní projekt chce připomenout úspěšný televizní seriál z tvorby Československé televize – Hříšní lidé města pražského. Tento původní seriál z prostředí pražské pátračky/mordparty se odehrává v době První republiky ve 30. letech 20. století. Kriminalistické zápletky v seriálu o 13 dílech (+ 4 filmech) volně vycházejí ze skutečných kriminálních případů – podle knižní předlohy Jiřího Marka.
Na výstavě budou prezentovány nejenom informace o seriálu, ale i ze zákulisí natáčení. K vidění budou slušivé společenské kostýmy s množstvím módních doplňků, jako jsou elegantní klobouky nebo rukavičky, kabelky, bižuterie atd. Originály (kromě 6 kostýmních kompletů z fundusu ČT = inspektoři) nahradí historické kostýmy a vše bude nastylizováno jako při pravém natáčení. Nechybí vybavení policejní stanice nebo např. továrníkovy pracovny, jídelny, šatny – garderóby, kavárny, kuchyně, ordinace, obývacího pokoje a dalších dobových zákoutí.
Expozici doplňuje detektivní příběh Vražda továrníka Skalského, kdy si návštěvníci zahrají na asistenty inspektorů s úkolem najít zákeřného vraha. Za správné vyřešení zločinu budou odměněni.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }