• 2.11.2018
  • 19:00
  • SC Bonaparte
Krásné operetní a muzikálové melodie v netradičním sledu s vtipným průvodním slovem Zdeňka Junáka. To je přesně to, co vás čeká, když se rozhodnete navštívit koncert “Z Vídně až na Broadway” 2. listopadu 2018 ve Společenském centru Bonaparte od 19 hodin. Jednotlivá čísla se vzájemně situačně triumfují a tak tvoří cestu pokrytou hudebními skvosty z operet Netopýr, Polská krev, Čardášová princezna, Noc v Benátkách, Orfeus v podsvětí až k muzikálům My Fair Lady, Bídníci, Miss Saigon a Kočky. Touto cestou hudebních skvostů vás provedou operní pěvkyně Lucie Juránková a Magda Vitková.

 

Sopranistka Lucie Juránková vystudovala Akademii múzických umění pod vedením prof. Naděždy Kniplové. Během studií reprezentovala AMU na mezinárodním hudebním festivalu v Japonském Kyoto, následovalo angažmá na prestižním Opern Air Festspiele v Gars am Kamp, kde se představila v roli Anny ve Verdiho opeře Nabucco. Kromě mezinárodní operní scény účinkuje koncertně i herecky na domácích a zahraničních pódiích. Lucii Juránkovou si pro pěvecké a herecké kvality vybral režisér Jiří Menzel do svého filmu Donšajni, kde ztvárnila roli Evy.

 

Sopranistka Magda Vitková vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění pod vedením doc. Jaroslavy Janské. Již během studia získala angažmá jako sólistka zpěvohry Národního divadla Brno, kde debutovala v titulní roli operety Krásná Helena. Po přechodu zpěvohry do Městského divadla Brno pokračuje v angažmá na této nové hudební scéně. Za dobu své umělecké činnosti ztvárnila hlavní role v operách Figarova svatba a Lidský hlas, v operetách Netopýr, Veselá vdova, Čardášová princezna, Orfeus v podsvětí, Vídeňská krev a vedlejší role v mnoha muzikálech. Je stálým hostem operních i operetních domácích scén. Věnuje se také koncertní činnosti v zahraničí a to převážně v Německu, Rakousku a Belgii. V roce 2017 se zapojila do projektu sopranistky Lucie Juránkové, se kterou vystupuje a tvoří pod názvem MY2.

 

2. listopadu od 19 hodin se také těšit na hosty večera Martina Slavíka, sólistu Hudebního divadla Karlín a Martina Křížku, dlouholetého člena souboru Městského divadla Brno.
Vstupenky na koncert si můžete zakoupit online v předprodeji nebo na informačním centru na Palackého náměstí 1.

 

KDY: 2.11. v 19:00
KDE: SC Bonaparte
VSTUPNÉ: 290 – 320 Kč
.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }