• 11.5.2019
  • 15:00
  • zámecký park Slavkov - Austerlitz

Festivalový rok ve Slavkově odstartuje projekt Zemětřesení s hity Jiřího Schelingera.

Slavkovský zámecký park bude letos svědkem hned několika hudebních festivalů. Rok plný prvoligové muziky v našem městě odstartuje 11. května projekt Zemětřesení ve složení Brichta, Doležal, Henych a Smetáček. Po podzimním úspěšném turné se tato formace rozhodla uskutečnit závěrečnou akci, která bude uvedena pod názvem Zemětřesení OPEN AIR Slavkov 2019. Skupina si do slavkovského zámeckého parku přizvala řadu hostů z Čech, Moravy a Slovenska. Potvrzenými jsou např. Jaroslav Albert Kronek, Palo Drapák a řada dalších. Koncert pod širým nebem bude spojený s festivalem lokálních minipivovarů.

Tento výjimečný koncert by měl být plný dobré hudby a skvělou připomínkou tvorby stále populárního Jiřího Schelingera.

Historie projektu Zemětřesení se začala psát v roce 1992, kdy byly v anketě Černá vrána zvoleny čtyři nejpopulárnější české hudební osobnosti v jednotlivých oborech. Jako repertoár si pánové Aleš Brichta (zpěv), Miloš Dodo Doležal (kytara, zpěv), Vlasta Henych (baskytara) a Štěpán Smetáček (bicí) vybrali písně Jiřího Schelingera. Chtěli navázat na jeho nedokončené album Zemětřesení, které dalo skupině nakonec i název, a zároveň představit Schelingerovy skladby v nové, modernější podobě. V roce 1993 pak vyšla stejnojmenná studiová deska.

Vstupenky na Zemětřesení Open Air Slavkov 2019 v hodnotě 420 korun jsou již v předprodeji v síti Ticketstream a od března budou i v informačním centru na Palackého náměstí. Děti do 15 let, ZTP, a ZTP/P s doprovodem 1 osoby mají vstup zdarma.

Ve Slavkově se letos uskuteční další čtyři festivaly a sdružené koncerty. 8. června to bude již čtvrtý ročník česko – slovenského festivalu TopFest (8. 6.). Zatím jsou potvrzené kapely jako Lenny, Jelen, Škwor, Mandrage, Marpo nebo Kašpárek v rohlíku. Předskokany Stinga
(12. 7.) budou Lenka Nová & Petr Malásek Band a Vojtěch Dyk s B-SIDE Bandem. Hned následující den (13. 7.) norským teenagerovským hvězdám Marcus &Martinus budou předcházet Slza a Tomáš Boček. Poslední srpnový den (31. 8.) pak na Slavkov Music fest 2019 zavítá například David Koller, Anna K, Pokáč, Poetika nebo Jakub Děkan.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }