Proč město zavádí svoz odpadu jednou za 14 dní?

Týdenní svoz popelnic již nebude od Nového roku samozřejmostí. Popeláři budu svážet popelnice domácností jednou za čtrnáct dní. Jednou za týden budou zajíždět pouze do bytových domů, které mají přistavené kontejnery o objemu 1100 litrů. Město se k tomuto kroku rozhodlo ze dvou důvodů: udržení motivovanosti občanů třídit a hledání úspor ve stále dražším systému […]

Svoz popelnic bude od Nového roku jednou a 14 dní

Týdenní svoz popelnic již nebude od Nového roku samozřejmostí. Popeláři budu svážet popelnice domácností jednou za čtrnáct dní. Jednou za týden budou zajíždět pouze do bytových domů, které mají přistavené kontejnery o objemu 1100 litrů.

Školní areál bude mít nové oplocení

Rozpadající se zídka s oplocením kolem základní školy Komenského se dočká změny. V polovině listopadu ji stavební firma rozebrala a do konce roku postaví nově. V letošním roce je to již druhá venkovní změna kolem areálu školy. V letních měsících stavaři vybudovali novou přístupovou cestu do školy a domu dětí mezi Malinovského náměstím a Svojsíkovým parkem.      

Na Bučovické zakořenila část zeleně

V ostrůvcích kolem nově opravené silnice na ulici Bučovická zakořenila nová zeleň a okrasné květiny. Osázeli ji zahradníci v podobné skladbě, která se postupně rozrůstá na kruhových křižovatkách a ve spodní části ulice ČSA. V podobném stylu se pak bude pokračovat i v roce 2023 nejen na zbytku ulice Bučovická, ale také na ulici Špitálská.        

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }