Atletický a fotbalový stadion získal v roce 2017 zcela novou tvář. Sportoviště dnes splňuje parametry mezinárodní atletické federace.

 

O tom, že sportoviště nabízí kvalitní zázemí, není pochyb. Projekt byl totiž od počátku konzultován s Českým atletickým svazem, a proto se zde nyní mohou konat oficiální atletické závody. Kromě kvalitního běžeckého oválu s tartanovým povrchem mohou sportovci a místní školy využívat zázemí pro desetiboj. Vybudovala se zde například dvě písková doskočiště pro skok daleký, aby se mohlo reagovat na povětrnostní podmínky, funguje také vodní příkop pro překážkový běh, sektor pro skok do výšky či vrh koulí, kladivem, oštěpem apod. V útrobách tribun vznikl i prostor pro uložení sportovního nářadí. Stadion je také nově oplocený, po stranách vznikly tribuny na sezení a opravily se i poničené příjezdové cesty. Nově také dešťové vody nezatěžují již tak vytíženou veřejnou kanalizaci a jejich likvidace je řešena prioritně akumulací v 300m3 nádobě a vsakem. Dešťová voda navíc uleví i rozpočtu na provoz – je používána pro závlahu fotbalového hřiště.

Kompletní obnova stadionu stála v součtu téměř 45 milionů korun. Téměř polovina byla zaplacena z dotačních zdrojů – Ministerstvo školství podpořilo projekt celkovou částkou 15 milionů korun. 6 milionů korun přispěl v první etapě Jihomoravský kraj, v druhé pak 150 000 Kč. Město Slavkov u Brna tak obě etapy zafinancovalo částkou cca. 23.5 miliony korun.

provozní řád a otevírací doba zde

Video ze slavnostního otevření

 

Stadion z ptačí perspektivy – video

Fotogalerie ze zahajovacích závodů 14. dubna 2018

]

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }