1. duben – termín pro podání daňového přiznání, elektronicky, máte čas až do 3. května

Posledním dnem pro odevzdání přiznání k dani z příjmů za rok 2020 je 1. duben 2021. Letos může veřejnost pro odevzdání daňového přiznání využít online finanční úřad, který nabízí možnost pohodlného a jednoduchého odevzdání z pohodlí domova. Výhodou je i to, že fyzické osoby, které podají daňové přiznání elektronicky, mají ze zákona prodlouženou lhůtu o jeden měsíc navíc, a to až do 3. května 2021! 

Úřad doporučuje veřejnosti využít online finanční úřad, do kterého se přihlásí na webu www.mojedane.czPoplatník může své přiznání odeslat přímo na finanční úřad a zaplatit daň například díky vygenerovanému QR kódu,“ přibližuje Martin Komárek, ředitel finančního úřadu. Využít lze též online aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu.

 

Úřad vyzývá všechny občany, aby pokud možno řešili veškeré daňové záležitosti „na dálku“, tedy elektronicky, poštou, e-mailem nebo telefonem. Přesto je i nadále možné odevzdat svá podání i na podatelnách finančních úřadů, popř. vhodit do připravených „sběrných boxů“, které jsou pro poplatníky připravené na všech územních pracovištích Finanční správy, mimo pracovišť v režimu 2+2 (vzhledem k epidemické situaci do odvolání uzavřena).

 

Aby se na úřadech nevytvářely fronty, prodlouží se provozní doba podatelen, které budou otevřené každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin, a to od 22. března 2021 do 1. dubna 2021.

 

Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na webu www.financnisprava.cz. Tamtéž naleznete i souhrnné informace k jednotlivým danímodpovědi na nejčastější dotazy.

  

JUDr. David Stančík
tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj