130 afrických dětí bude jezdit do škol na kole ze Slavkova

Ze Slavkova u Brna míří téměř 130 používaných kol do afrických škol. Charitativní akce Kola pro Afriku vzbudila ve Slavkovanech nebývalý zájem.

Do areálu technických služeb přivezli v měsíci dubnu jak stará, již nepoužívaná kola, tak i zánovní. V obou případech projdou bicykly rukama opravářů z věznice v Heřmanicích, kteří kola nejen seřídí, ale i vylepší pro náročný africký terén. Nezisková organizace Kola pro Afriku následně zajistí transport do odlehlých koutů Gambie.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/kola-pro-afriku-3.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/kola-pro-afriku-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/kola-pro-afriku-1.jpg

„Rád bych poděkoval nejen lidem, kteří se rozhodli pro tento záslužný čin, ale i organizátorům slavkovské sbírky  – iniciátorovi panu Radovanu Kyjovskému, Autotransport Matuštík za bezplatnou dopravu kol do Ostravy a pracovníkům technických služeb za otevření sběrného místa,“ uvedl starosta Michal Boudný. Připomněl, že odvozem kol akce ve Slavkově skončila.

Darovaná kola společnost Kola pro Afriku věnuje již čtvrtý rok. Do projektu je v západoafrické zemi zapojeno přes 60 základních škol. Darovaná kola se průběžně opravují a chystají na cestu do Gambie ve Věznici Heřmanice a v centrálním skladu společnosti KPA v Ostravě – Koblově, kde společnost nabízí pracovní příležitost lidem těžce uplatnitelným na trhu práce. Pracovní místa vytváří společnost i v Gambii. Do země společnost vozí také náhradní díly a nářadí.

Více o projektu najdete na www.kolaproafriku.cz