30. května otevíráme koupaliště

Městské koupaliště Slavkov u Brna zahajuje v sobotu 30. května 2020 svoji třicátou pátou letní sezónu. Přestože bude nutné dodržovat hygienická nařízení, koupaliště bude fungovat tak, jak jste byli zvyklí.

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s potencionálním šířením nákazy COVID-19 je bezpodmínečně nutné dodržovat preventivní bezpečnostní a hygienická opatření. Je nezbytné přijmout stanovená nařízení bez výhrad a zodpovědně s maximální mírou ohleduplnosti.  Bližší informace mapující aktuální stav naleznete při vstupu do areálu koupaliště a na našich webových stránkách.

Ve Slavkově u Brna dne 19. 5. 2020

Koupaliště nebo bazény můžou otevřít od 25. května. Podmínky se neustále upřesňují. Sledujte prosím aktuální informace na www.koupalisteslavkov.cz 

Toto je poslední aktuální vyjádření Ministerstva zdravotnictví:

zdroj: irozhlas.cz

„Neměl by tam rozhodně vstupovat někdo, kdo se necítí dobře a trpí nějakým infekčním onemocněním,“ řekla na tiskové konferenci hlavní hygienička Jarmila Rážová. Lidé se podle ní nemusí s rouškou slunit nebo s ní plavat, povinná je ale například při cestě pro jídlo nebo na toalety.

Kapacita bude omezena na deset metrů čtverečních na osobu, povinné jsou dvoumetrové rozestupy. Před vstupem si návštěvníci musí vydezinfikovat ruce.

Povoleno bude využívat i sprchy a šatny ob jednu skříňku. Provozovatelé koupališť musí stanovit osobu zodpovědnou za dodržování opatření. Nejméně dvakrát až třikrát denně musí provozovatelé dezinfikovat všechna zařízení, která návštěvníci používají. Tobogany jsou povoleny, musí se ale dodržet rozestupy 1,5 metru i ve frontě.

„Zakázané jsou atrakce, kde vzniká aerosol, jako jsou vodopády, divoké řeky nebo protiproudy, protože se tam shromažďují lidé,“ doplnila Rážová.

Silnější premiér i klička pro střet zájmů. 5 novinek, které se vláda snažila prosadit ve stínu koronaviru.

Kapacita bazénů bude omezena na pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a tři metry čtvereční v části pro neplavce. S výjimkou bazénů pro plavání kojenců musí být voda chlorovaná na maximální povolenou míru. Ve vířivkách je třeba kapacitu upravit tak, aby byly dodrženy rozestupy 1,5 metru, v sauně musí být plocha čtyři metry krychlové na jednoho návštěvníka.

Sauny musí být od 25. května podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové vyhřáté minimálně na 70 stupňů, parní sauny budou mimo provoz. Snížená kapacita saun musí být nastavena tak, aby byl dosažen 1,5metrový rozestup.

V sauně musí být plocha čtyři metry krychlové na jednoho návštěvníka. „Zrušeny jsou saunové ceremoniály, vzniká víření vzduchu. Dočasně jsou zrušeny také ledové studny nebo krystalické ochlazení, kde hrozí možnost přenosu nákazy na další zákazníky,“ uvedla hygienička.