CONCENTUS MORAVIAE: DVA UNIKÁTNÍ KONCERTY PROPOJUJÍCÍ KLASIKU A JAZZ

Ani letos nebude ve Slavkově u Brna chybět prestižní festival klasické hudby Concentus Moraviae. Hudební tóny předních evropských umělců tentokrát rozezní hned dva nádherné prostory. První koncert italského souboru Cantar Lontano se uskuteční 6. června v chrámu Vzkříšení Páně. Další příležitostí pro hluboký hudební zážitek bude středa 28. června, kdy se v Historickém sále Zámku Slavkov – Austerlitz představí temperamentní slovenský projekt Solamente Naturali.

Chrám Vzkříšení Páně bude při úvodním slavkovském koncertu svědkem hudby, která na počátku devadesátým let tohoto století vyrazila dech nejen posluchačům klasického žánru. Program Officium, jež se rozehraje právě ve Slavkově u Brna, je považován za klíčový mezník moderního hudebního světa. Je totiž prvním crossover projektem mezi klasickou hudbou a jazzem a podílelo se na něm vokální kvarteto Hilliard Ensemble a saxofonista Jan Garbarek. Slavný anglický vokální soubor v roce 2015 ukončil svou kariéru a to bylo impulzem pro Marca Mencoboniho a vynikajícího italského saxofonistu Gavina Murgiu, aby společně se sólisty souboru Cantar Lontano na tento mimořádný projekt navázali programem Officium Divinum.

Concentus Moraviae je tradičně velmi pestrý a nejinak to bude i letos. Nejkrásnější zámecký prostor se rozezní programem nazvaným Musica Globus, jehož ambicí je propojování tradičních barokních témat čerpajících ze života šlechty v kontrastu se životem poddaných. Těšit se tak můžete nejen na symbiózu klasické barokní hudby převážně z pera Georga Philippa Telemanna s rustikálními melodiemi z pomyslného lidového podzámčí na Moravě, Anglii i Německa.

Vstupenky na koncerty Concentus Moraviae jsou již nyní v předprodeji v hodnotě 300 nebo 200 korun. Zakoupit si je můžete z internetových stránek festivalu www.concentus-moraviae.cz nebo v informačním centru ve Slavkově u Brna na Palackého náměstí 1.