DNY SLAVKOVA OBOHATÍ ZAHRANIČNÍ PARTNERSKÁ MĚSTA

Letošní ročník Dnů Slavkova bude obohacený o setkání se zahraničními partnery města. Slavkov u Brna je totiž nositelem projektu „Evropa je vše, co potřebujeme“, na jehož pozadí se uskuteční setkání a vystoupení souborů z partnerských měst jako je polský Slawków a chorvatský Pag. K příležitosti připomenutí třiceti let družby do Slavkova u Brna zavítá také delegace z francouzského města Darney. Pozváni jsou také zástupci slovenských Lehnic.

Díky projektu, který spolufinancuje evropský fond „Evropa pro občany“, se může uskutečnit nejen setkání zahraničních partnerů, ale také doprovodný program Dnů Slavkova zaměřený na edukaci evropských témat.

Žáci slavkovských škol i veřejnost jsou v pátek 2. 6. Od 9:15 zváni do kina Jas, kde se uskuteční přednáška experta na evropský pracovní trh Stijna Croese. V sobotu 3. 6. Od 11:00 se v zámeckých konírnách a v Informačním centru uskuteční beseda s lidmi pomáhajícími v uprchlických táborech. Diskuze je spojená s vernisáží výstavy Pomáháme lidem na útěku mapující práci 4000 českých dobrovolníků v utečeneckých táborech na Balkánské trase. Výstava bude v Infocentru přístupná do konce měsíce.

Program pamatuje i na seniory, kteří jsou zváni od 13:00 na radnici, kde se uskuteční aktivační odpoledne nazvané Hrátky s pamětí.

Díky projektu se uskuteční i další aktivity jako například miniveletrh zájmových organizací, dětské odpoledne v parku, řemeslný jarmark či kulturní vystoupení zahraničních souborů.

Projekt je spolufinancovaný v rámci programu Evropské unie „Evropa pro občany“.

pdfDnySlavkova2017-plakat-07.pdf

pdfpozvánka_Veletrh_zájmových_organizací.pdf