44. Slavkovská pípa

V sobotu 2. září proběhl 44. ročník Slavkovské pípy. Startovalo se tradičně z hostince na Špitálce po klasické trati Slavkov Špitálka (1. pivo) – Křenovice (2. pivo) – Hrušky (žádné pivo) – Vážany (3. pivo) – Slavkov Na zastávce (4. pivo) – Cíl Špitálka.
I přes poněkud chladnější počasí byla hojná účast na startu – 147 závodníků, snad příště padne magická hranice 150 běžců.

Závod byl odstartován těsně před 16. hodinou a závodníci po vypití startovního piva vydali na trať směr Křenovice. Kolem 16.40 h. obecenstvo začalo vyhlížet první běžce – a nemuseli čekat dlouho, protože v 16.41 h. doběhl do cíle Lukáš Koudelka a zvítězil v čase 42 minut 56 sekund. Dvě minuty poté doběhl Radovan Kyjovský v čase 44 minut 52 sekund a jako třetí doběhl Jan Martínek v čase 45 minut 53 sekund. Jako první žena doběhla Lenka Lošťáková v čase 52 minut a 5 sekund.

Po doběhnutí posledních běžců se závodníci a návštěvníci přesunuli na zahrádku, kde k poslechu a tanci hrála SMP+. V 19.35  hodin proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a udělení cen a poté opět pokračoval hudební program pro zaplněnou zahrádku.

Děkujeme všem, kteří podpořili závod jak cenami, tak osobní pomocí. No – a za rok na shledanou na 45. ročníku Slavkovské pípy.