Informace z městské policie

Poděkování poctivému nálezci

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/penezenka.jpg

O tom, že mezi občany se stále najdou poctiví nálezci, svědčí i čin pana Antonína Vykouřila ze Slavkova u Brna. Ten našel koncem února na ulici Bučovická  u prodejny Bajko peněženku s doklady  a šesti tisíci korunami. Peněženku  odevzdal na služebnu městské police. Strážníci pak nalezené cennosti předali šťastnému majiteli.

 

Díky kamerám dopadli podvodníka

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/kamery.jpg

Na základě městského kamerového systému ve Slavkově u Brna  se podařilo kriminální policii dopátrat a dopadnout  podvodníka, který svou činnost páchal v různých koutech České republiky. Pachatel je momentálně ve vazební věznici.

 

Od května bude v ulicích o strážníka více

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/01/mestska-policie.jpg

Městská policie bude od května posílena o dalšího strážníka. V ulicích se tak budou pohybovat čtyři uniformovaní strážci zákona včetně velitelky Radmily Fialové.

Městská policie v číslech za první čtvrtletí 2018

 

V prvních čtvrtletí městští strážníci uložili 56 pokut v celkové výši 12 600 korun. Nejčastěji pokutovali řidiče za průjezd pěší zónou Brněnská, za nezaplacené parkování na Palackého náměstí a také za stání před přechodem pro chodce na ulici Tyršova. „Připomínám, že parkování je povoleno nejblíže pět metrů od přechodů,“ uvedla velitelka Radmila Fialová. Bloček s pokutou vystavili strážníci i pejskařům, kteří nedodrželi městskou vyhlášku o pohybu psů.

Strážníci v březnu třikrát zabezpečovali asistenci pohřebního průvodu z kostela na místní hřbitov a třikrát asistovali při dopravních nehodách. Policista byl přivolán také na pomoc záchranářům, aby pomohl snášet pacienta z prvního patra do sanitky. Od pondělí do pátku strážníci dohlíží na bezpečný přechod chodců na křižovatce ulic Tyršova – Malinovského a to od 07:30 hod. do 08:00 a 12:30 do 12:45. Strážníci se zúčastnili také cvičení hasičského záchranného sboru při požáru zámku, které se konalo 15. března.