Jak bude fungovat systém očkování? V tuto chvíli vyčkáváme. Jsme připraveni vám pomoci.

Jihomoravský kraj spustil očkování proti COVID-19 pro občany starší 80 let. Protože kraj čeká na dodávku potřebných vakcín, stále ještě není možné se přihlásit na konkrétní termín do očkovacích center ve Vyškově nebo v Brně. V těchto dnech také vedení Jihomoravského kraje informovalo o vizi zapojit do očkování praktické lékaře v menších obcích. O této možnosti samozřejmě s krajem jednáme, nicméně nemůžeme naše občany oslovit s konkrétním plánem. Děkujeme za trpělivost a pochopení. O aktuálních informacích v našem městě vás budeme seznamovat na telefonní lince 703 155 111.

 

Žádáme vás, abyste se také zaregistrovali do systému Mobilní rozhlas (buď elektronicky: slavkov.mobilnirozhlas.cz, nebo vám s registrací pomůžeme také na lince 703 155 111.). Prosíme, abyste si označili, že chcete dostávat informace určené pro seniory. Díky této registraci vám pak budou chodit zdarma SMS zprávy o novinkách v této oblasti.

 

Kde jsou a budou spuštěna očkovací centra?

Pozor! Ve všech centrech vás nenaočkují, pokud nebudete mít přidělený termín přes centrální registr.

 

VYŠKOV

Nemocnice Vyškov má zřízeno očkovací místo covid-19.  Zájemci o očkování se mohou registrovat na reservatic.com/ockovani, kde je uveden i odkaz na rezervační kalendář očkovacího místa v Nemocnici Vyškov. Bohužel aktuálně tento kalendář není zprovozněn. Důvodem je, že prozatím nevíme, jaký počet vakcín a v jakém termínu nemocnice obdrží. Ve chvíli, kdy bude k dispozici dostatečný počet vakcín, uvedeme tuto informaci na webových stránkách nemocnice www.nemvy.cz  a otevřeme rezervační kalendář. (informace platná k 21. 1. 2021)

 

BRNO

Velkokapacitní očkovací centrum na BVV

BVV – Veletrhy Brno, Pavilon G2, Brno – Pisárky

  • Vstup pro pěší: Brána 1 – z ulice Hlinky / Výstaviště

nově od 21.1.  Vstup G2 – u zastávky MHD „Výstaviště vstup – G2“

  • Vjezd pro vozy: Brána 5 – z ulice Bauerova

 

Dostanu se k očkovacímu centru autem?

  • Ano, příjezd je momentálně možný bránou č. 5 a cesta je značena. Parkování je možné u pavilonu G2, tedy přímo u vchodu do centra. Dbejte instrukcí PČR a ostrahy.
  • Je vstup bezbariérový

Oficiální informace zde: https://www.fnbrno.cz/ockovani-v-zalozni-nemocnici-na-bvv/t7073  

Fakultní nemocnice u sv. Anny

V 1. NP budovy A5 v areálu FN na Pekařské; 

  • nejjednodušší je do areálu nemocnice vstoupit hlavním vstupem z ulice Pekařská (MHD 5, 6 – zastávka Nemocnice u sv. Anny). Za recepcí se vydáte vlevo a na konci chodby (ještě před průchodem do nové budovy) vystoupáte nebo vyjedete výtahem o patro výš.
  • Do Fakultní nemocnice u sv. Anny je komplikovaná doprava autem. Do areálu sice můžete vjet z Mendlova náměstí a zaparkovat tam, kde bude místo. Nicméně za parkování budete platit.

Informační leták zde:

Info o očkování

 

Vojenská nemocnice Brno, Zábrdovická 3

http://www.vnbrno.cz/

Ambulance Očkování a cestovní medicíny – Brno, Gorkého 6 (v nabídce se vám objeví, že jde o Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, nicméně očkuje se i v Brně)

https://zuova.cz/Home/Sluzba/Ambulance-ockovani-a-cestovni-mediciny-brno

 

Obecné pokynyoficiální informace:

https://covid.gov.cz/ 

Mohu se nechat očkovat bez rezervace?

Ne, pro očkování v tomto místě je třeba se předem zaregistrovat přes centrální rezervační systém. (registrace.mzcr.cz/)
(
S registrací vám pomůžeme i na lince 703 155 111)

Rezervace musí být potvrzena systémem! Pokud máte nastaveného „hlídacího psa“, který vás upozorní na volný termín, je třeba termín potvrdit a rezervovat. Pokud tak neučiníte (nelze uznat informaci pouze z „hlídacího  psa“), nemůžou vás zdravotníci naočkovat.

Jsem imobilní, co mám dělat?

V případě, že je vám více než 80 let a jste imobilní, kontaktujte svého praktického lékaře. Máte tak výjimku z registrace přes Centrální rezervační systém, praktik se s vámi individuálně domluví, jak pro vás očkování zajistit.

Pokud je pro vás doprava do očkovacího centra nemožná, ozvěte se nám na linku 703 155 111.

Co mám mít u sebe?

  • Občanský průkaz
  • Kartičku pojišťovny