Historické jádro Slavkova u Brna a jeho širší centrum bude nově hlídat celkem 14 kamer. Zastupitelé na posledním zasedání schválili nákup pěti nových monitorovacích zařízení a další zkvalitnění systému. Dvě kamery například přibydou na Panském domě na Palackého náměstí, monitorována bude také ulice Husova, zejména v oblasti kolem přechodu pro chodce a lékárny.

“Zároveň vyměníme také už deset let staré kamery, které nemají dostatečné rozlišení pro noční vidění a nejde s nimi dobře přibližovat,“ doplnila velitelka městské policie Radmila Fialová.

Díky kamerovému systému, který se v posledních letech daří modernizovat a posilovat se podařilo chytit už několik pachatelů, zejména vandalů a sprejerů. Kvalitní noční záběr z Palackého náměstí také pomohl strážníkům v uplynulých týdnech usvědčit zloděje kola.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }