Kraj posouvá rekonstrukci průtahu městem do další fáze. Nyní máte šanci na připomínky

Řidiči, kteří se dnes přesouvají z jednoho konce Slavkova na druhý, to zažívají často: auta zaparkovaná v silnici, nepřehledné křižovatky, neosvětlené přechody pro chodce i nebezpečné nájezdy z vedlejších ulic. Protože v následujících letech má Jihomoravský kraj šanci získat peníze z evropských zdrojů na kompletní rekonstrukci krajské silnice III/0501, chce posunout projekt do další fáze – do územního řízení.

„Dotčení majitelé nemovitostí tak mají příležitost podat námitky a připomínky k připravovanému projektu. Aby mohly být zohledněny v detailnějším projektu, doporučujeme se seznámit s dokumentací a podat podněty cca. do 15. srpna tohoto roku,“ uvedl Petr Lokaj, vedoucí Odboru správy majetku, investic a rozvoje.

Návrh projektu k prohlédnutí zde

Hlavní myšlenkou rekonstrukce průtahu městem je zklidnění dopravy na příjezdu do města a zvýšení plynulosti a bezpečnosti v jednotlivých úsecích. Vzniknout by tak mohly dvě kruhové křižovatky – v ulici Bučovická u čerpací stanice a místo stávající nepřehledné křižovatky ulic ČSA a Slovákova. V silnici by už také neměla zavazet zaparkovaná auta, pro která budou vybudovaná parkovací stání, většinou z částí travnatých zelených pásů. Parkovací stání by mohla vzniknout také podél chodníku u hřbitovní zdi. Vzniknout by mohly i nové přechody pro chodce s osvětlením a bezpečnostními ostrůvky, jeden například v ulici Slovákova poblíž kruhové křižovatky, nebo v ulici Bučovická poblíž ulice Havlíčkova.

Z ulic Slovákova, Brněnská nebo Polní by se také mělo vyjíždět bezpečněji díky nové úpravě připojení komunikací. Zlepšit by se měla také situace na ulici Slovákova při jižní straně podél ubytovny, kde by měl být dobudovaný chybějící chodník a parkovací stání.

„Mám radost, že po Rousínovu a Bučovicích má na kvalitní průtah městem šanci i Slavkov u Brna. Tak zásadní rekonstrukce samozřejmě nebude končit pouze u opravy samotné silnice a navazujících objektů, ale měla by se využít i k opravě poničených chodníků v dotčených ulicích,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Návrh projektu je zveřejněn zde nebo v kanceláři vedoucího odboru správy majetku, investic a rozvoje. Připomínky k navrženému projektu můžou podávat zejména účastníci budoucího územního a stavebního řízení.

Projekt rekonstrukce průtahu městem je v současné době podmíněný získáním dotace z evropských fondů. Samotná realizace by se pak mohla uskutečnit v letech 2019 nebo 2020. Projekt bude zaštiťovat Správa a údržba silnic JMK.

[lsvr_alert_message type=“info“ closable=“no“]

Kterých ulic se projekt průtahu týká

–          Špitálská

–          Kollárova

–          Slovákova

–          Spodní část ČSA

–          Boženy Němcové

–          Bučovická

–          Částečně Brněnská, Polní, Havlíčkova

 

[/lsvr_alert_message]