Kulturní léto v parku: pohodové hudební večery, letní kino i pohádky pro děti

V zámeckém parku vyrostlo pódium, které po sedm letních dní a večerů bude sloužit hudebníkům a divadelníkům. Město Slavkov totiž letos pořádá kulturní program od července až do začátku října. V horní části parku tak vystoupí například folková kapela Plavci, slavkovská skupina Výlet, Hudba Hradní stráže a Policie České republiky, cimbálová muzika Grajcar nebo slavkovští divadelníci. Nebude chybět ani tradiční čtrnáctidenní promítání filmů pod širým nebem. Jedinečnou atmosféru zámeckého parku letos také poprvé ozdobí nově nasvícený zámek. Návštěvníci také můžou kromě občerstvení v parku využít i další novinky: schodiště, které je ze zámeckého parku dovede do restaurační zahrádky ve valech.

„Kvůli protikoronavirovým opatřením jsme si letos nemohli užít Dny Slavkova. Proto jsme se rozhodli, že „ušetřené“ peníze na tuto dvoudenní akci uvolníme do dlouhodobějšího kulturního programu, který bude určený zejména pro Slavkováky. Věřím, že si každý z občanů najde to své a stráví v našem krásném parku nejeden nádherný večer,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Program Slavkovského kulturního léta v zámeckém parku

3. 7. Hrátky s čertem, Divadelní spolek Slavkov u Brna

10. 7. Posezení s kapelou Výlet

18. 7. Rangers – Plavci, Dušan Vitázek a další pohodové kapely

19. 7. Neviditelné děti – pohádka pro děti

24. 7. – 6. 8. Letní filmový festival

14. 8. Cimbálová muzika Grajcar a dechová kapela

29. 8. Sen noci svatojánské, Divadelní spolek Slavkov u Brna

19. 9. Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/07/Ready-for-College_.jpg

 

Kromě kulturního programu na pódiu v severní části horního parteru se v zámeckém parku a areálu zámku letos nakonec uskuteční i další akce. Od června do září se bude konat hned šest tematických jarmarků a akcí: už tuto sobotu (27. června) se v parku setkají autoři vystavující své výrobky zejména online na portálu Fler.cz. Až stovka švadlen, šperkařů, dekoratérů, bylinkářek i výrobců parfémů budou v parku nejen své produktu prodávat, ale také budou návštěvníkům ukazovat a učit je, jak si můžou udělat sami svůj hand made výrobek.

Hned další sobotu park ozdobí dámy a páni v rokokových róbách. Tento tematický den také doplní módní přehlídky, koncert vážné hudby i stylově laděný minijarmark. V srpnu návštěvníci nebudou ochuzeni ani o tradiční Napoleonský jarmark, který se uskuteční v sobotu 15. srpna.

Mrak nejistoty se nakonec rozptýlil i nad akcemi lákající tisíce návštěvníků. Přestože koncert nositele ceny Grammy, britské megahvězdy Sting, je již naplánovaný na příští rok, dvě další velké akce se v parku uskuteční. 8. srpna park zaplní děti na největším rodinném festivalu Pohádkoland. Na pódiu vystoupí dětské hvězdy jako Fíha Tralala, Štístko a Poupěnka nebo Lollipopz. Vstupenky na festival se dají zakoupit již nyní v předprodejní síti Maxiticket. 5. září zase Slavkov nebude ochuzen o sraz historických aut a motorek – Veteranfest.

„Aktuální vývoj postupných hygienických uvolňování nám dokonce dává naději na to, že nebudeme muset akce výrazně omezovat a vymýšlet náročná opatření, která by ubírala akci na atmosféře,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov-Austerlitz Eva Oubělická.

Novinkou letošního léta je Čokofest –  dvoudenní festival s čokoládovou vůní se uskuteční od 12. do 13. září. Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Pozdní léto pak již tradičně bude patřit Václavskému jarmarku (19. 9.). Den provoněný dřevem
i květinami zakončí jedinečný koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Zámek bude hostit i podzimní akce. 4. října se uskuteční Dýňobraní, letos doplněné o burčákové slavnosti. Víno bude opět hlavním tématem i Svatomartinských slavností 14. listopadu.

Slavkov bude letos hostit i divadelní představení s hvězdným obsazením. Už začátkem června se nádvoří zámeckého parku promění ve scénu Divadla Bolka Polívky. Oblíbený herec si spolu se svým synem Vladimírem zahraje hned ve dvou ze tří představení – inscenace Šašek a syn je naplánována na pondělí 6. a úterý 7. července. Třetí den pak bude patřit příběhu Srnky. Jednoho z podivínů a outsiderů ztvární Josef Polášek.

Čtyřdenní divadelní scéna na nádvoří zámku ožije od 19. – 22. srpna také díky hercům Divadla Bez zábradlí. Těšit se můžete na herecké velikány jako je Karel Heřmánek, Josef Carda, Dana Morávková a další.

Jarmarky a tematické akce v zámeckém parku

27. 6.                     Flerjarmark

4. 7.                       Rokokový den

8. 8.                       Pohádkoland, dětský festival

15. 8.                     Napoleonský jarmark

5. 9.                       Veteranfest

12. – 13. 9.          ČOKOFEST

19. 9.                     Václavský jarmark a burčákové slavnosti (s Hudnou Hradní stráže a Policií ČR)

4. 10.                     Zámecké dýňobraní

14. 11.                   Svatomartinské slavnosti

 

Letní scéna Divadla Bolka Polívky

6. – 7. 7.               Šašek a syn

8. 7.                       Srnky

 

Letní scéna Divadla Bez zábradlí            

  1. 8. Cikáni jdou do nebe
    20. 8. Cikáni jdou do nebe
    21. 8. Garderobier

 

Další akce připravujeme. Sledujte detailní program na www.slavkovak.cz