Město buduje pohodový klub pro děti a mládež

Bezpečné a pohodové místo, kde se můžou mladí lidé potkat, zahrát si hry nebo se zapojit do připraveného programu. Nejen tak by měl vypadat volnočasový klub, který město Slavkov otevře ve spolupráci se sociálním odborem a Apoštolskou církví. Prostory na Panském (vstup z nádvoří) domě budou připraveny v průběhu května a k dispozici budu zatím jednou týdně – v pondělí od 15.00 do 18.00.

Klub je určen pro mladé ve věku od 10 až 18 let. „Chceme, aby mladí ze Slavkova našli alternativu k trávení volného času v parku a následování starších ročníků například v kouření. Prostor, kde se budou cítit v pohodě, kde si budou moci vzájemně popovídat, zahrát hry a měli příležitost ke společnému a smysluplnému trávení času. Místo, kde budou moci vidět jiné, a doufejme lepší vzory do života,“ přiblížil Jiří Pospíšil z Křesťanského centra Naděje. Zkušenosti s vedením podobného klubu má tato organizace již z Bučovic.

Každé setkání bude obsahovat připravený společný program a poté volné aktivity s ostatními dětmi a dobrovolníky. Vedoucí jsou připraveni být mladým k dispozici, ať už jako jejich přátelé, nebo také jako někdo, kdo je vyslechne, poradí, pomůže – a to i případnou formou doučování

Křesťanské centrum v Bučovicích pořádá kromě nedělních bohoslužeb a nedělního dětského klubu spoustu aktivit i pro lidi mimo církev. Např. setkání mládeže, žen, mužů, sportovní odpoledne, cestopisy, kulinářské večery, Royal Rangers pro děti, klub Knoflíček pro maminky s dětmi, lesní školku, cvičení pro bolavá záda, přednášky aj. „A právě některé z těchto aktivit bychom do budoucna rádi dělali také ve Slavkově v prostorech na Panském domě,“ doplnil Jiří Pospíšil.

O klub se bude starat tým dobrovolníků, který se bude ve Slavkově různě střídat a to v počtu 6 až 10 lidí. V týmu jsou i dvě vystudované učitelky a studentka pedagogické fakulty.

O přesném termínu otevření klubu budeme informovat na stránkách města www.slavkov.cz. Vstup nebude podmíněný žádnou přihláškou a díky práci dobrovolníků nebude zpoplatněn.