Sedm nových sloupů veřejného osvětlení vztyčí elektrikáři v Nerudově ulici. Jedná se tak o první LED lampy, které město zprovozní. Instalace dalších sloupů s úspornými žárovkami bude následovat.

„Do konce roku máme v plánu osvětlit prostor v Nádražní ulici v okolí skautské základny. Připravujeme také projekt na veřejné osvětlení u garáží na Zlaté Hoře,“ doplnil vedoucí odboru investic a rozvoje Petr Lokaj. Přestože Nerudova ulice je prvním městskou investicí s úspornou technologií, není to poprvé, co je lidé mohou v ulicích spatřit. LED lampy už svítí v ulicích Zelnice, Kaunicova a Příční, kde je zprovoznili investoři obytných komplexů. Spolu s instalací nových lamp na Nerudově ulici pokládají technici do země také optický kabel pro rychlejší internet. Pokračovat pak budou v ulici Zámecká a části Kollárova.

 

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }