Město spustilo linku pomoci v době nouzového stavu. Víte jaká jsou další opatření ve městě?

vMěsto Slavkov u Brna spustilo od dnešního dne linku pomoci, na které budou pověření zaměstnanci poskytovat informace o aktuální situaci ve městě a opatřeních zavedených v souvisejících s bojem proti šíření koronaviru. Linka 703 155 111 je k dispozici i starším a zdravotně oslabeným občanům, kteří se ocitli bez pomoci blízkých a potřebují pomoc se zajištěním nákupů potravin, léků a životních potřeb. I nadále platí apel na všechny, aby navštěvovali obchody a veřejná místa jen v nutných případech a nabízeli pomoc starším a zdravotně oslabeným občanům o zajištění donášky potravin domů.

Linka pomoci má číslo:

[lsvr_counter counter_number=“703 155 111″]

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/03/SENIOR-TAXI-1.png

 

 

Jaká další opatření platí ve městě?

Povinnost nošení roušek

Vláda ČR vydala také mimořádné opatření, které zakazuje vycházet osobám z domu bez zakrytých úst a nosu.

Nařízení Vlády ke stažení zde

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/03/otevření-přístavby-ZŠ-Tyršova-1.png

Uzavřené školy a školka Zvídálek

Základní, střední, vysoké atd. školy jsou z nařízení vlády uzavřeny od 11. března do odvolání. V provozu není ani Dům dětí a mládeže nebo Základní umělecká škola. Od úterý 17. března Rada města uzavřela také mateřskou školu Zvídálek. Městské školy zabezpečují výuku pouze pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému. Děti základních škol dostávají od svých třídních učitelek nebo prostřednictvím elektronického systému výukové plány na celý týden. Rodiče, jejichž děti jsou školou povinné, bychom rádi upozornili, že MŠMT ve spolupráci s Českou televizí od pondělí 16. 3. začala vysílat na programech ČT1 a ČT2 pořad UčíTelka. Ty na ČT2 jsou určeny pro žáky prvního stupně ZŠ, pořad na ČT1 pomůže s přípravou na přijímací zkoušky.

Uzavřená sportoviště, tělocvičny, infocentrum a zámek

Na základě doporučení bezpečnostní rady města jsou uzavřeny také všechny vnitřní a venkovní sportoviště škol, městský stadion, zámek, společenské centrum Bonaparte a Informační centrum. Toto opatření platí do odvolání.

Uzavřené restaurace, cukrárny, obchody s oblečením apod.

Podle nařízení vlády jsou od 14. Března uzavřeny všechny restaurace a maloobchodní prodejny s výjimkou:

 • Potravin
 • výpočetní a telekomunikační techniky
 • pohonných hmot
 • drogérií
 • lékáren
 • krmiva a dalších potřeb pro zvířata
 • brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží
 • novin a časopisů
 • tabákových výrobků
 • služeb prádelen a čistíren
 • prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky,

 Podle nařízení vlády je stanovená provozní doba obchodů a pošty pro seniory v čase od 7.00 do 9.00. Lidé mladší 65 v tuto dobu mají vstup do prodejen zakázán (s výjimkou doprovodu)

Nařízení vlády ke stažení zde

Ve Slavkově u Brna funguje rozvoz jídla v těchto restauracích:

 • Wings cafe a restaurant – rozvoz i osobní odběr, objednávky na tel. 704 433 027, včetně poledního menu
 • Na Hradbách – rozvoz, objednávky na tel. 544 227 215, včetně poledního menu
 • U Havrana – rozvoz, objednávky na tel. 606 496 455, včetně poledního menu
 • Slavkovský pivovar – pouze prodej piva a limonády
 • Ostatní restaurace a cukrárny mají zavřeno

 

Uzavřené budovy městského úřadu

Od 16. 03. 2020 do 20. 03. 2020 jsou zrušeny veškeré úřední hodiny městského úřadu pro veřejnost. Zaměstnanci úřadu budou k dispozici na telefonních a e-mailových kontaktech uvedených na webových stránkách www.slavkov.cz. Příjem dokumentů bude umožněný ve středu 18. 03. 2020 v době od 08:00 do 10:00 hod. pouze na podatelně v budově Palackého nám. č. p. 260.

Uzavřený sběrný dvůr a pobočky vodáren

Do 23. Března jsou uzavřeny všechny sběrné dvory pro veřejnost. Odpad mohou ukládat pouze podnikatelé ve všedních dnech (v pondělí a středu od 13.00 – 18.00). Až do odvolání jsou také uzavřeny všechny pobočky Vodovodů a kanalizací Vyškov. Platba v hotovosti není možná.

Lékaři ordinují v nouzovém režimu

Lékaři v našem městě jsou připraveni na kompletní péči. Proto, abychom uchránili zdravotníky i pacienty v čekárnách od šíření nákazy, prosím respektujte jejich žádost o výhradní telefonickou komunikaci, objednávání akutních případů na konkrétní čas. Recepty na léky vám mohou být vydávány prostřednictví SMS do mobilního telefonu.

Kontakty na lékaře naleznete zde

Parkování ve městě je zdarma

Po dobu vyhlášení nouzového stavu je parkování ve městě zdarma. Nemusíte tak sahat na parkovací automaty.

Uzavřený kostel

Bohoslužby a farní akce jsou v celé ČR zrušeny.

Prohlášení českých a moravských biskupů k mimořádnému opatření vlády ze dne 12. března 2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 9. do 15. března 2020 na TV Noe a v Radiu Proglas

Přehled online vysílaných bohoslužeb

Zrušené akce

Všechny akce konající se v našem městě, promítání kina apod. jsou do odvolání zrušeny. Nekoná se ani slavnostní otevření zámku, zámek zůstává uzavřený. Park je přístupný.

SeniorTaxi funguje

Služba senior taxi i nadále funguje. Tel.  704 866 600

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/09/SENIOR-TAXI-1.png https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/09/senior.jpg

 

[lsvr_alert_message type=“info“ closable=“no“]

Kde hledat pomoc?

V případě, že by se u Vás nebo u Vašich blízkých projevily symptomy koronaviru, volejte prosím na číslo krajské hygienické stanice, kde se dozvíte, jak dále postupovat. Tel.: 773 768 994, po–pá 8:00–17:00. Taktéž je zřízena nová státní bezplatná infolinka ke koronaviru 1212.

Město Slavkov u Brna dále zřídilo linku pro své občany, kde budeme odpovídat na Vaše případné dotazy ohledně opatření v našem městě. Rovněž je možno zde domluvit případnou pomoc s nákupem potravin pro občany v karanténě a občany, kterým situace zásadním způsobem nedovoluje zajistit si nákup.

[/lsvr_alert_message]