Na Bonaparte se očkovalo proti covidu. Přišlo téměř 400 lidí

Sály městského kulturního centra se první prosincovou sobotu proměnily v očkovací centrum. Radnice zde ve spolupráci s Fakultní nemocnicí u svaté Anny uspořádala hromadné očkování proti COVID-19. Zájem o vakcínu projevilo téměř 400 lidí.

Na výzvu prostřednictvím Mobilního rozhlasu a sociálních sítích zareagovali většinou senioři, kteří již měli nárok na třetí posilovací dávku. Přihlásilo se ale i několik desítek lidí, kteří se rozhodli pro první dávku. Lidé byli zváni na Bonaparte na konkrétní čas. Zdravotnický personál zvládl naočkovat cca 40 lidí za půl hodinu. Po aplikaci vakcíny lidé ještě posečkali ve velkém sále minimálně patnáct minut. „U nikoho se na místě neprojevila alergická reakce. Od lidí jsme slyšeli hlavně slova chvály. Byli rádi, že nemusejí nikam dojíždět,“ komentoval akci vedoucí mobilního očkovacího týmu FNUSA MUDr. Libor Urbánek.

Akce se konala díky organizaci kolegyň ze sociálního odboru. Na místě se administrativy ujal také starosta Michal Boudný a pracovnice krizového řízení. Velké poděkování patří týmu zdravotníků.

V případě, že budete mít zájem o účast na případné další podobné akci, doporučujeme se zaregistrovat do systému Mobilního rozhlasu, prostřednictvím kterého zasíláme informace o konání akce a její organizace. Registrovat se může na internetu na stránkách slavkov.mobilnirozhlas.cz nebo volejte Veronice Slámové 725 977 802, případně e-mailem veronika.slamova@slavkov.cz