Skluzavka, tobogán, lanové prvky, houpačky nebo prolézací tunel. Dětské hřiště na stadionu je od září bohatší o nové atrakce.

Rozlehlá věžová sestava zabírající plochu téměř osmdesát metrů čtverečních nahradila minihřiště se skluzavkou a houpačkou. Nové prvky jsou určeny zejména pro děti od tří do čtrnácti let. V následujících týdnech vedle atrakcí přibyde také nové pískoviště a lavičky.

„Nezapomněli jsme však ani na teenagery a dospělé. Stávající street workoutové hřiště jsme doplnili o další sestavu, jejíž součástí je žebřík, hrazda, ručkovadlo a šikmá lavice,“ dodal starosta města Michal Boudný.

Dětské hřiště a workoutové prvky byly pořízeny díky podpoře ve výši 400 tisíc korun od Nadace ČEZ. Program Oranžové hřiště pomáhá obcím a městům financovat budování a rekonstrukce dětských a sportovních hřišť. Celkem podpořila Nadace ČEZ vznik již 480 Oranžových hřišť v celé České republice částkou 347 milionu korun. Slavnostní otevření hřiště za přítomnosti zástupců Nadace ČEZ se uskuteční ve středu 10. října v 10:00.

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }