Navrhněte osobnosti našeho regionu! Jejich portréty vystaví přední fotograf

Unikátní série portrétů významného brněnského fotografa Otto Ballon Mierneho bude vystavena v květnu v zámecké galerii. Přestože za desítky let práce v České tiskové kanceláři nebo Mladé Frontě DNES Mierny portrétoval mnoho významných tváří, některé mu chybí.

„Sérii fotografií s názvem Osobnosti již několik let vystavuji v různých moravských galeriích. Vždy se však jedná o jedinečný mix, protože se snažím soubor vybírat tak, aby co nejvíce charakterizoval daný region a návštěvníci v tvářích poznali významné rodáky. Když jsem však začal vybírat portréty pro slavkovskou výstavu, zjistil jsem, že před mým objektivem stálo jen velmi málo osobností ze Slavkovska,“ prozradil Otto Ballon Mierny.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/02/Usain-Bolt-a-Jaromír-Jágr-1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/02/Soňa-Červená-1.jpg

Město Slavkov u Brna spolu s tímto fotografem se proto rozhodlo rozšířit řadu galerie osobností
i o další významné slavkovské rodáky. A do výběru se můžete zapojit i vy! Zašlete nám do 18. března na adresu veronika.slamova@slavkov.cz vaše tipy se jmény, která by neměla na výstavě chybět. Fotograf Otto Ballon Mierny pak jejich tváře zvěční nejen pro tuto příležitost, ale zejména pro příští generace.

Více informací o projektu Osobnosti zde

Projekt OSOBNOSTI se zabývá fotodokumentací, archivací a vystavováním portrétních fotografií významných osobností z řad umělců, vědců, politiků, sportovců, spisovatelů, hudebníků, dramatiků, válečných veteránů, aj. z obcí, měst a regionů České republiky popřípadě zahraničních osobností, kteří naši republiku navštívili a po nějakou dobu zde pracovali či jinak působili. Mezi vystavenými portréty jsou nové tváře jako například Soňa Červená, Vladimír Buryan, Iva Bittová, Pavel Kohout, Jitka Frantová, Antonín Malach, Inez Tuschnerová, Ivan Ruller, Ladislav Pilka, Nicholas Winton, Zdeněk Mácal a jiní. Součástí vernisáže je pozvání nejen hostů, ale především některých z osobností, kteří jsou na vystavovaných fotografiích. Ti budou jistě významným obohacením vernisáže výstavy.

 

[lsvr_counter counter_number=“31. 5. – 14. 6. 2018″ title=“se uskuteční výstava Osobnosti v zámecké galerii“]