Nejlepší „živá socha“ z Mexika přijede do Slavkova vzdát hold stavitelům železnice. V zámeckém parku potkáte dalších třicet živých soch. 

Do Slavkova se opět sjíždějí nejlepší živé sochy světa. V sobotu 25. 5. od 14.00 v zámeckém areálu startuje další ročník mezinárodního festivalu živých soch a bodyartu. Ojedinělou událost si nenechá ujít například ředitel mexického sdružení živých soch Miguel Moctezumu. Muž, který patří mezi dvacet nejlepších živých soch na světě, přijede vzdát hold stavitelům železnice v Mexiku. Do soutěže o nejlepší bodyart se letos přihlásili i přední evropští tvůrci jako například polský vizuální umělec a mnohonásobný vítěz mezinárodních šampionátů Marian Folga nebo italská šampionka Daniela Zanini. V zámeckém parku se mohou návštěvníci setkat s třiceti živými sochami a patnácti bodyartisty.

 

www.festivalzivychsoch.cz 

 

„Přehlídka živých soch a bodyartu /malování na tělo/ je fascinující podívanou znázorňující, kam až je lidská představivost schopna posouvat hranice tvořivosti a umění. Máme velkou radost, že se tato událost opět vrací do našeho fracouzsko-anglického parku, který je pro ni jako stvořený,“ říká ředitelka zámku Slavkov-Austerlitz Eva Kellner Fialová.

I v letošním roce vznikl festival živých soch ve spolupráci s uměleckým seskupením skupiny živých soch Sinela, které „principáluje“ její zakladatelka Zdeňka Rylka Dovályová a principál Rostislav Rylka.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program vč. food zony, zony pro děti a soutěží pro veřejnost.

Termín konání festivalu:  sobota 25. 5. 2024 v čase 14:00 – 18:00

Vstupné

Základní vstupné – za osobu 200 Kč / 8 EUR (snížené vstupné 150 Kč, děti do 3 let a ZTP zdarma)

 

Program

 

14:00 – 17:45 Bodyart /malba na tělo/ v horní části zámeckého parku

14:00 – 15:30 a 16:15 – 17:45 Živé sochy ve spodní části zámeckého parku

15:30 – 16:15 kapela The Shookies – hlavní podium

14:00 – 18:00 Food zona, dětská zona, fotosoutěž, soutěže pro návštěvníky

18:00 vyhlášení jednotlivých soutěží  – podium: nejlepší živá socha, nejlepší bodyart a divácká soutěž

 

 

Organizátoři:

Živé sochy Sinela

A Zámek Slavkov-Austerlitz