Novinky v parkování v centru města

Z Palackého náměstí u budovy radnice a pošty zmizel v polovině srpna parkovací automat. Návštěvníci radnice tak nyní mají možnost parkovat před budovou hodinu zdarma. Z důvodu potřeby rozšíření chodníku, který byl často pro pěší jen těžko průchozí, se však město rozhodlo pro změnu parkování, která si vyžádala snížení počtu parkovacích míst na původní počet, se kterým se počítalo při rekonstrukci náměstí v devadesátých letech. Naopak automat byl přemístěn před budovu základní školy na Komenského náměstí, kde bude parkování nově zpoplatněno. Ve městě vznikají i nová parkovací místa. Například před základní školou Tyršova vznikne do konce října patnáct parkovacích stání.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/08/parkovani-pred-postou.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/08/parkovani-urad.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/08/parkoviste-komenskeho.jpg

„Ke změně parkování před radnicí nás motivoval jeden zásadní důvod: již dlouhodobě jsme zaznamenávali stížnosti na úzký chodník podél radnice a pošty. V exponovaných časech, kdy šly děti ze škol, bylo časté vidět, že chodci sotva prošli. Když jsme stáli před rozhodnutím, jak tento problém řešit, přistoupili jsme ke kompromisu. Zachovali jsme alespoň několik parkovacích míst a rozšířili chodník, kde doposud stávala auta,“ vysvětlil starosta města Michal Boudný.

[lsvr_counter counter_number=“„Jako jeden z hlavních úkolů nové velitelky městské policie je důslednější kontrola parkovacích lístků. V poslední době totiž situace na náměstí chaotická a auta často ohrožují chodce“ „]

Před úřadem a poštou místa oficiálně nejsou zpoplatněna. Po vystavení hodinového kotouče na palubní desce můžou návštěvníci úřadu využít hodinu parkování zdarma. Omezí se tak dlouhodobé parkování některých řidičů. Naopak před základní školou na Komenského náměstí je nově parkování zpoplatněno. První půl hodina stojí pět korun, hodina deset a každá další hodina také za deset korun. Na Komenského náměstí je doba za placené stání vymezena pouze ve všední dny od 8:30 do 14:30, takže se změna nedotkne rodičů, kteří vozí a vyzvedávají děti ze školy. Víkendové parkování je zdarma.

Připomínáme, že zpoplatněno je i parkování na Palackého náměstí a na parkovišti v ulici Boženy Němcové v čase od 8:00 do 17:30 ve všední dny a v sobotu v době od 8:00 do 12:00. Sazba je také 5 Kč za půlhodinu a 10 Kč za každou další hodinu.

[lsvr_counter counter_number=“5 Kč“ title=“stojí půlhodina za parkování“]

„Jako jeden z hlavních úkolů nové velitelky městské policie je důslednější kontrola parkovacích lístků. V poslední době totiž situace na náměstí chaotická a auta často ohrožují chodce,“ doplnil starosta Michal Boudný.

Nařízení města k parkování na Palackého náměstí Nařízení města o zpoplatnění stání na parkovišti Boženy Němcové Nařízení města o zpoplatnění stání na Komenského náměstí