Odpadové zpravodajství: sběrný dvůr otevírá, sběr železného odpadu se odkládá

Jaro je spojené s úklidem a zahradničením. Proto jsme rádi, že od příští středy už bude fungovat sběrný dvůr v běžném režimu. Zapojit se také můžete do individuálního úklidu okolí města. Slavkovští skauti také vzkazují, že sběr železného šrotu bude. Jen o pár týdnů později.

Respono otevírá od středy sběrný dvůr

Sběrný dvůr u kotelny Zlatá Hora otevírá od příští středy v běžných časech – tedy pondělí a středa od 13.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 – 12.00. Provoz bude přizpůsobený aktuálním vládním nařízením.

 

Svoz železného šrotu se odkládá

Slavkovští skauti tuto sobotu nebudou pořádat sběr železného šrotu. Akce se kvůli vládním nařízením odkládá na květnový termín (pravděpodobně 16. května). O přesném datu vás budeme informovat.

 

Ukliď Slavkov!

Přestože letos nemůžeme organizovaně uspořádat rok od roku navštěvovanější akci Ukliďme svět – ukliďme Slavkov, neznamená to, že ji nemůžeme udělat jinak. Uklízet přírodu se přece dá i podle toho, jak si to tato doba vyžaduje: ve dvojicích nebo v rodinném kruhu. Samozřejmě v rukavicích a rouškách.

Pokud doma nemáte k dispozici igelitový pytel, přijďte si pro něj ještě během dneška (9. dubna do 15.00) na radnici, nebo v jiný čas volejte na tel. 725 977 802. Pytle s nasbíraným odpadem pak odkládejte k zeleným kontejnerům na bioodpad, nebo je nechejte na jednom místě u polních cest, kde se budete pohybovat. V tom případě nám pak dejte zprávu, kde se přesně odpadky nachází. Můžete poslat mail na starosta@slavkov.cz nebo použít aplikaci Zlepšeme Česko (Mobilní rozhlas).

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/04/UKLIĎ-SLAVKOV.png