Oprava obchvatu ve Slavkově si vyžádá další dopravní omezení

Na základě tiskové zprávy ŘSD informujeme občany:

Kvůli opravě úseku (I50) u křižovatky na Křenovice bude v termínu od 19. 6. do 29. 6. 2018 u Penny a od vjezdu do Slavkova ze směru od Holubic doprava svedena do jednoho pruhu a řízena semafory, křižovatka na Křenovice bude uzavřena.

kompletní informace o dopravních změnách v termínu 19. - 29. 6. 2018
https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/06/SLAVKOV-DOPRAVNI-SITUACE.png

Dopravní experti doporučují řidičům mířícím od 19. června ze směru od Bučovic na dálnici D1 vyhnout se Slavkovu už u obce Letonice a pokračovat směr Dražovice. Ve Slavkově je totiž čekají značné komplikace. Uvnitř města budou dopravní omezení, včetně snížení rychlosti na 30 km/h. Osobní doprava bude na dálnici D1 taktéž odkláněna za obcí Hodějice ulicí Bučovická a Tyršova. Kamiony a autobusy budou i nadále jezdit současné objízdné trase ulicí Špitálská. Město a Základní škola Tyršova plánují mimořádná opatření – přechody budou pod dozorem policie a školákům odpadne po celou dobu odpolední vyučování.

Pro dopravu mířící ve směru z Kyjova na Brno po silnici I/54 je navržena doporučená objízdná trasa pro dopravu do 3,5t. přes město Slavkov po silnici III/0501 ulicemi Československé armády, B. Němcové a Lidická, dále ulicí Tyršova po silnici III/0476 směr Rousínov. Doprava nad 3,5t zůstává nezměněna po již schválené objízdné trase přes město Slavkov.

Z důvodu uzavírky křižovatky na Křenovice (platí mimo vozidla stavby a linkový Bus) je navržena obousměrná objízdná trasa, která je vedena od silnici I/50 přes nájezd (rampu) na silnici I/54 směr Kyjov, dále po silnici III/4194 přes obec Vážany nad Litavou a obec Hrušky, kde se dále napojí na silnici II/416, která vede přímo do obce Křenovice.

Pokračovat bude rekonstrukce úseku na silnice I/50 ve stoupání ve směru na Brno. Nyní půjde o zbývající střední část komunikace, tedy levý jízdní pruh ve stoupání ve směru na Brno v úseku dlouhém 1.471m. Na silnici I/50  bude vždy zachován pro každý směr jeden jízdní pruh v šířce min. 3m. Vše je koordinováno s již probíhající výstavbou.

Prosíme řidiče, aby po nezbytnou dobu uzavírek sledovali dopravní značení a dbali pokynů PČR. A dále aby si svoje cesty naplánovali tak, aby se vyhnuli kolonám a popřípadě si našli i jiné trasy než na které jsou zvyklí.