Papír se bude nově svážet dvakrát týdně. Sběrný dvůr bude otevřený už od 8.00

Popeláři budou od července svážet papír ze sběrných míst dvakrát týdně. Dosavadní jednodenní svoz přestal být dostačující. Město se také dohodlo se společností RESPONO, že prodlouží otevírací dobu sběrného dvora. Nově bude otevřeno již od osmé hodiny ráno. Provoz bude i nadále zajištěn každé pondělí, středu a sobotu. „Již delší dobu řešíme problémy s nepořádkem kolem sběrných míst. Bohužel apel na to, že velkoobjemový odpad do kontejnerů nepatří, ne každý vyslyší. Už dávno to také není tak, že sběr papíru přináší do systému odpadového hospodářství peníze. Je to přesně naopak. Jen za rozšíření svozu ročně zaplatíme o 350 tisíc korun více. Věřím, že i investice do prodloužené doby sběrného dvora bude motivovat některé lidi k tomu, aby svůj nepořádek neukládali do kontejnerů, ale aby raději zajeli do Respona u kotelny na Zlaté Hoře,“ uvedl starosta Michal Boudný.

V roce 2019 bylo vyseparováno z veřejné sítě modrých kontejnerů celkem 130,383 tuny papíru. Za první kvartál tohoto roku bylo vytříděno 25,6 tuny. Ovšem, to co občané odkládají na zem vedle kontejnerů je v rámci úklidu a vlivem počasí často znehodnoceno, likvidováno bohužel na skládce odpadů a tím pádem jako druhotná surovina nevyužitelná.  Třídit odpad odkládáním na zem  tak postrádá smysl. Nehledě na velké náklady na takto odklízený odpad. Přitom sběrný dvůr je pro sběr papíru zcela nedostatečně využíván. Množství papíru za rok 2019 činí pouze 0,042 tuny!

 

Nová otevírací doba sběrného dvora od 1. 7. 2020

pondělí 8:00 – 18:00

středa 8:00 – 18:00

sobota 8:00 – 13:00

 

Připomínáme také, že je již čas na zakoupení známky na popelnice na další pololetí. Koupíte je na pokladně městského úřadu, Palackého nám. 65. Platbu je možné provést buď v hotovosti, nebo platební kartou.

 

Kolik stojí známka na svoz popelnice na půl roku

  • 1000 Kč za sběrnou nádobu na směsný odpad o objemu 110 l se svozem 1x za týden (Typ „A“),
  • 750 Kč za sběrnou nádobu na směsný odpad o objemu 110 l se svozem 1x za 2 týdny (Typ „C“),
  • 650 Kč za sběrnou nádobu na směsný odpad o objemu 110 l se svozem 1x za měsíc (Typ „M“),
  • 9 400 Kč za sběrnou nádobu na směsný odpad o objemu 1100 l (kontejner) se svozem 1x za týden.