Píchněte nám s rozvojem Slavkova! Brzy spustíme web, kde můžete sdílet nápady i sledovat projekty

Na začátku července se město Slavkov připojí k platformě PinCity. Díky tomu budou moci občané sledovat stav všech projektů, které se buď už realizují nebo jsou ve fázi přípravy. Na stránkách slavkov.pincity.cz také budou moci přidávat své vlastní náměty na to, co ve městě zlepšit, a následně o nich diskutovat.

PinCity bude místem, kde budou dostupné veškeré  informace o rozvoji a budoucím směřování Slavkova. To vše přehledně, na mapě města a s možností filtrovat projekty podle tématu nebo fáze, ve které se nachází. Podobně jako na sociálních sítích, i zde bude možné označovat oblíbené projekty a komentovat je.

Cílem PinCity je zapojit občany do rozhodování o budoucnosti Slavkova, aby s vedením města aktivně vedli debatu o jeho dalším směřování. „Pro radnici bude průběžná diskuze s lidmi důležitým vodítkem pro to, na jaké oblasti se v dalších letech máme zaměřit tak, aby se ve Slavkově dále zvyšovala kvalita života,“ vysvětluje starosta Michal Boudný.

Jedním z takových velmi diskutovaných projektů je připravovaná rekonstrukce Koláčkova náměstí. Aby výsledná podoba co nejvíce odpovídala potřebám a představám obyvatel, proběhne ve městě v následujících dvou týdnech anketa, jejíž výsledky se následně objeví mimo jiné i na kartě projektu na stránkách PinCity.

V budoucnu už ale podobné dotazníky budou spuštěny i online – právě na stránkách slavkov.pincity.cz. Bude je tedy možné sdílet se svými známými přes sociální sítě a tím přispět ke zvýšení zájmu o dění ve městě. Pro zapojení přitom není potřeba procházet žádnou složitou registrací, ani poskytovat žádné osobní údaje vyjma jména. Systém navíc umožňuje přihlášení i přes již existující účty na Facebooku a Googlu.