Pokračuje další fáze revitalizace náměstí. Zídky půjdou dolů, položí se trávník se závlahou

Začala další etapa revitalizace Palackého náměstí. Stavbaři začali bourat poškozené zídky, následně vysvahují terén a položí travnaté koberce, které budou mít vlastní závlahu. Součástí je i úprava zeleně – dolů půjde mladá lípa na bastionu a borovice. Zůstane pamětní lípa a stříbrný smrk. Podél schodiště bude instalováno jednoduché zábradlí z nereze. Úpravy budou hotovy do konce května. Děkujeme za trpělivost při částečné uzavírce chodníku na západní straně.

Úpravy náměstí probíhají v souladu s návrhem projednávaným před dvěma lety. V loňském roce se upravila část před Společenským domem Bonaparte a osadil se nový mobiliář jako například parkovací sloupky, lavičky nebo vývěsní tabule. V letošním roce bude v podobném duchu upravena horní část náměstí. Smyslem je nejen vypořádání se s rozpadajícími se zídkami, ale zejména odstranění bariér. Součástí letošních úprav tak bude i vybudování chodníku podél jednosměrné silnice od pošty k informačnímu centru a zámku. Změny byly konzultovány nejen s architektem, ale jsou odsouhlaseny i památkovým úřadem, který dohlíží na úpravy v městské památkové zóně.

Koordinační situace k nahlédnutí zde
https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-6.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-5.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-4.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-3.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/03/bourani-zidek-na-namesti-2.jpg