Praví rockeři v květnu zažijí Zemětřesení

Před pětadvaceti lety se muzikantské hvězdy Aleš Brichta (zpěv), Miloš Dodo Doležal (kytara), Štěpán Smetáček (bicí) a Vlasta Henych (basová kytara) dali dohromady, díky soutěži Černá vrána. Následně vznikl projekt Zemětřesení na počest Jiřího Schelingera, kdy tato parta vydala album pod stejným názvem, které již Jiří díky svému předčasnému úmrtí nenatočil.

Již tenkrát způsobili na rockové scéně opravdu silný otřes. Po pětadvaceti letech se tahle parta předních hudebníků opět dala dohromady a objela loni na podzim kluby v celé České republice. Ohlas byl opět mimořádný a silný. Proto se tito rockeři rozhodli udělat velkou tečku pod širým nebem. 11. května v zámeckém parku ve Slavkově u Brna.  „Energie a podpora, kterou nám fanoušci věnovali na konci loňského roku mě osobně neskutečně pomohla. Slavkovský koncert je poděkování všem, které naše hudba stále oslovuje a kvůli které jsme se my narodili,“ vzkázal na tiskové konferenci na zámku Aleš Brichta.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/04/zemetreseni2019_banner_426x600.jpg

Věřili jste tomu, že na podzim bude klubové tour Zemětřesení tak úspěšné a že vyvrcholí open air festivalem ve Slavkově?

Vlasta Henych: To nikdo z nás nevěděl, jak to dopadne. Byla to sázka do loterie. Samozřejmě že nás napadalo, jestli Alešovi Brichtovi dovolí zdravotní stav vystoupit a jestli se nám podaří skloubit čas. Nakonec se vše povedlo – nejen po technické stránce. Moc nás to bavilo a užívali jsme si to.

A jak si to užívali ostatní?

Aleš Brichta: Já jsem si to už užil. A to i přesto, že jsem byl na začátku skeptický. Nebyl jsem si jistý, jestli je správné po čtvrtstoletí oživovat projekt s písněmi Jiřího Schelingera a zda to bude lidi vůbec zajímat. A taky jsem se bál, jestli nebudu z toho všeho mít v hlavě guláš. Přeci jen vystupuju se svou kapelou a s triem. Do toho texty Zemětřesení… Nakonec ale všechno převážila radost z toho, že jsem si mohl zazpívat takové pecky jako je Kartágo, Strážce majáků… tyhle singly jsem si zamiloval hned napoprvé, kdy jsem je v podání Jirky Schelingera slyšel. K této radosti se nakonec přidala úžasná energie, kterou nám věnovali fanoušci a která mě neskutečně nabila. Opravdu za to všem moc děkuji! I to nás vedlo k tomu, že jsme se domluvili na tomto tohle velkém finále. Vnímáme to jako poděkování fanouškům.

Štěpán Smetáček: Souhlasím s Alešem. Atmosféra podzimního tour byla neskutečná a moc jsme si to nad očekávání užili. Ještě více než samotný comeback Zemětřesení mě ale osobně zarazilo něco jiného: že už je to pětadvacet let, kdy jsme s tímto projektem vyšli ven. A hlavně, že i po takové době to pořád oslovuje lidi napříč generacemi.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_154025.jpg

V čem to bude pro ně ve Slavkově jiné?

Aleš Brichta: Tak v zásadě atmosférou – po klubové šňůře je to první vystoupení pod širým nebem, navíc v tak krásném prostředí. Věřím, že fanoušci ocení také sobotní termín, protože celé podzimní turné bylo ve všední dny a my jsme často slýchali, že víkendový koncert by přišel vhod…Další výhodou Slavkova je také jeho dostupnost a umístění na mapě České republiky. Sem to mají všichni relativně blízko.

Jak bude vypadat program?

Miloš Dodo Doležal: Program začíná kolem tří hodin odpoledne. Vystoupí tady několik kapel. Zemětřesení by mělo začít hrát kolem deváté večer. Večerní program začne kolem sedmé hodiny, kdy vystoupí kapela Frozen Poppyhead, 9. Planeta. Představí se také kluci, kteří jsou s námi provázaní – Jaroslav Albert Kronek (zakladatel Kernu) a Palo Drapák známý z kapely Metalinda.  Oslovili jsme také Romana Izaiáše (Doga) a Tomáše Hradila (Treror), kteří nám před pětadvaceti lety zpívali na Zemětřesení sbory. Novinkou, kterou jsme už ani nestihli dát na plakát, je také odpolední hodinové vystoupení mé kapely, která by celý večerní program měla nakopnout.

Odpolední program zpestří Klauni z Balónkova, v parku budou skákací hrady, trampolíny a další dětské atrakce. Nejen tatínci si tady budou moci užít také přehlídku minipivovarů z tohoto regionu.

Naším cílem totiž je také demonstrovat, že hudba Jiřího Schelingera dodnes přitahuje všechny generace. Proto jsme se taky rozhodli, že děti do patnácti let budou mít vstup zdarma a zdarma si taky budou moci užít tyto atrakce. Rodiče se proto nemusí bát, že je tady budeme sdírat z kůže.

 

Předprodej a vstupenky: Ticketstream a Infocentrum Slavkov u Brna.
Cena vstupného v předprodeji: 420 Kč, na místě 470 Kč. Děti do 15 let a  ZTP/P s doprovodem 1 osoby mají vstup zdarma.