Přineste baterky, pomozte Lukáškovi

V Jihomoravském kraji odstartovala velká soutěž mezi městy o to, kterému městskému úřadu se podaří vytřídit a k recyklaci předat největší množství použitých baterií. Soutěže s názvem BATERKOMÁNIE se účastní celkem 19 měst. I my ve Slavkově u Brna chceme zabojovat o skvělé umístění.

 

Motivací pro nás je i to, že vedle dobrého pocitu z toho, že chráníme životní prostředí, bude mezi třemi ve sběru nejlepšími městskými úřady rozdělen finanční příspěvek na podporu charitativních nebo obecně prospěšných projektů. Čím více se během půlroční sběrové kampaně v zapojených městech vybere baterií, tím více finančních prostředků dají její organizátoři, kterými jsou Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci baterií, na vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun až do výše 100 000 Kč.

 

Podpořte sběrem Lukáška Pospíšila!

Zapojit se do Baterkobraní je velmi jednoduché a navíc tak můžete pomoci Lukáškovi Pospíšilovi. Od 1. května až do 31. října 2019 noste použité baterky do sběrného místa na městském úřadě. Pokud se našemu městskému úřadu, i díky vaší pomoci, podaří v soutěži uspět, finanční příspěvek obdrží i rodina tříletého Lukáška Pospíšila, který po operaci mozku potřebuje nákladné rehabilitace.

Konkurence je velká. Vyhrává ten, kdo shromáždí nejvíce baterií

V soutěži se spolu utkají přihlášená města a městské části. Konkurence je tedy velká. Vyhraje ten městský úřad, kde se podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na úředníka. Proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či úřadě všechny šuplíky i jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na městském úřadě, co nejvíce použitých baterií.

 

Sledujte web projektu baterkomanie.ecobat.cz a facebookový profil BATERKOMÁNIE