Proč se přestalo promítat v kině Jas?

Nevyhovující elektroinstalace a špatný technický stav budovy kina Jas. To jsou důvody, které vedly k dočasnému přemístění „kina“ do velkého sálu Společenského centra Bonaparte. Statici a autorizovaní specialisté po zevrubné kontrole označili budovu již jako dosluhující s nutností nákladných oprav. Podle jejich odhadů by nutná rekonstrukce stála cca. 15 až 20 milionů korun. Na pokraji životnosti je původní střecha, degraduje hydroizolace a zatéká tak do zdiva. Technicky již nevyhovují ani elektrorozvody a osvětlení, které si vyžadují kompletní výměnu. Další miliony by si pak vyžádala i investice do lepší technologie pro promítání nebo například výměna starých sedaček.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/02/kino_jas_2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/02/kino_jas_1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/02/kino_jas_4.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/02/kino_jas_3.jpg

„Záleží nám na tom, aby se ve Slavkově i nadále promítaly filmy. Bohužel to však již není možné v této budově, která bez milionových investic bude i nadále chátrat. Už nyní jsme svědky přirozeného úbytku diváků a bez modernizace je předpoklad, že návštěvnost bude ještě více klesat. Provoz kina se tak i nadále bez výrazné dotace města neobejde. Nejdražší je samozřejmě vytápění, které by nás s nastávající zimou opět neminulo. Díky přemístění do společenského domu tuto položku ušetříme. A není to málo – v posledních letech jsme dopláceli z městské pokladny půl milionu korun ročně,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Podle něj by proto město mělo podpořit kvalitní promítání v budově, která bude využívaná i pro další účely. Sál ve Společenském centru Bonaparte je v tuto chvíli vybavený velkoplošným mobilním plátnem a kvalitním zvukem.

„Tato varianta zajistí, abychom udrželi možnost promítání ve Slavkově pro dospělé i nejmenší diváky. O tom, že je o něj zájem svědčí i fakt, že při prvním promítání nedělního dětského představení ve společenském domě byl sál téměř zaplněný,“ dodal Michal Boudný. Podle něj by měl projekt na rekonstrukci Společenského domu Bonaparte počítat i s vybavením sálu pro moderní promítání. O osudu budovy kina Jas budou jednat zastupitelé.